Jered Coreau (Slovan), Filip Vašaš, Michal Kabáč (obaja Michalovce) a Liam Pecararo (Slovan). (Autor: TASR)
Samuel Grega|15. sep 2023 o 21:45

Slovan Bratislava zažil hororový vstup do novej sezóny extraligy.

BRATISLAVA. „Pardavý, von!“ Aj takéto pokriky bolo počuť z tribún zimného štadióna Ondreja Nepelu už v prvom zápase novej sezóny Tipos extraligy. Nespokojní fanúšikovia bratislavského Slovana volali po konci hlavného trénera tímu veľmi skoro.

Tam, kde Slovan skončil v minulej sezóne, teraz začal - prehrou s Michalovcami. Úvodný duel sprevádzalo fanúšikovské bučanie či fandenie súperovi.

Hokejisti z hlavného mesta nezvládli začiatok extraligy na plnej čiare. Od Michaloviec schytali debakel, podľahli im hladko 2:8 a ľadovú plochu opúšťali za hlučného piskotu. Z 4460 divákov nie všetci vydržali do konca, viacerí sa pobrali domov počas tretej tretiny.

Niektorí z tých, ktorí ostali, fandili súperovi a želali si „desiatku“.

„Je to hanba,“ hodnotil duel obranca domácich Daniel Gachulinec. „Nemôže sa to stávať.“

Slovan mnohí nepovažovali za favorita v tomto zápase, takúto krutú prehru ale zrejme čakal málokto.

„Toto bol asi najhorší zápas, aký sme odohrali, odkedy som v Slovane,“ hodnotil stretnutie útočník belasých Jakub Minárik.

Začali skvele, potom sa rozsypali

Slovan pri tom začal skvele. Už v prvom striedaní sa domáci hráči chopili vedenia. Chris Brown otváral skóre zápasu po štrnástich sekundách od začiatku hry.

Po pár minútach hráči rozbili plexisklo na mantineli a hra sa prerušila na približne desať minút. Toto prerušenie akoby rozbilo aj celú hru Bratislavčanov.

Krátko po návrate do hry Michalovce vyrovnali a v desiatej minúte zápasu viedli už 3:1.

„Hneď z prvého striedania sme dostali gól, trocha sme sa potom oklepali a hrali sme stále svoju hru, striedanie po striedaní sme dostávali Slovan tam, kde sme chceli,“ hodnotil hru svojho tímu Dávid Buc.

Po treťom góle sa z brány Slovana poberal brankár Jared Coreau a nahradil ho Samuel Baroš.

„Rozsypali sme sa, každý chcel byť všade, lietali sme zo strany na stranu. Mali sme v tom bordel,“ hodnotil predvedenú hru domáci Gachulinec.

„Je to zlé, musíme si to čím skôr rozobrať a niečo zmeniť. Takto nastúpiť do zápasu a takto odohrať zápas si nemôžeme dovoliť.“

Michalovce prvýkrát v najsilnejšej zostave

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga» Pardavý von, kričali fanúšikovia Slovana. Hráči hovoria o hanbe či najhoršom zápase