Buček si užíva hokej a je na čele štatistík: Som šťastný, že som zdravý

Samuel Buček.
Samuel Buček. (Autor: TASR)
TASR|29. nov 2023 o 10:28

Napriek dvom gólom nitrianskeho útočníka jeho tím prehral.

BANSKÁ BYSTRICA. Útočník Nitry a kapitán mužstva Samuel Buček strelil v utorňajšom zápase 23. kola Tipos extraligy na ľade Banskej Bystrice dva góly a hoci jeho tím prehral 3:5, usadil sa na čele individuálnych štatistík najvyššej slovenskej súťaže.

S 31 bodmi je spolu s Olivierom Archambaultom zo Spišskej Novej Vsi najproduktívnejší hráč a s 15 gólmi je spolu so Samuelom Hunterom Fejesom z HC Košice najlepší strelec ligy.

"Vážim si to, no som hlavne šťastný, že som zdravý, že ma nič nebolí a hokej si užívam.

Pevne verím, že sa poučíme zo zápasu v Banskej Bystrici a naladíme sa na piatok, aby sme sa dostali na víťaznú vlnu," reagoval na osobné štatistiky Buček a vyjadril sa aj k faktu, že Nitrania prehrali v utorok pod Urpínom druhý duel po predchádzajúcich šiestich výhrach v rade: "Sezóna je dlhá, pred nami je ešte veľa zápasov.

Mrzí nás druhá prehra po šiestich výhrach v rade, lebo v Banskej Bystrici sme to mali v rukách, boli sme na dostrel, no sami sme si to prehrali, to ma na tom najviac štve. Hodíme to za hlavu.

Myslím si, že každý jeden z nás si je vedomý, akú rolu má v mužstve. Ak budeme plniť to, čo sme plnili v tých šiestich víťazných zápasoch v rade, tak môžeme byť hore a hrať o špičku tabuľky."

VIDEO: Zostrih zápasu Banská Bystrica - HK Nitra

Buček sa podrobne vyjadril aj k príčinám prehry na ľade Banskobystričanov: "Vstúpili sme do zápasu dobre, dali sme gól.

Mali sme prvých desať minút navrch, ale potom sme urobili zásadné školácke chyby a dostali sme vzápätí dva góly.

Na začiatku druhej tretiny pridal súper ďalší v piatich proti trom a bolo 3:1. Už to išlo s nami dole vodou.

Zaspali sme tam, nehrali sme to, čo vieme. Bystričania boli všade rýchlejší, robili všetko v rýchlom tempe, my sme sa na nich iba pozerali.

Za stavu 4:1 nám pomohli dve presilovky, znížili sme na rozdiel gólu. V tretej tetine sme mali nejaké šance, ale už prišli neskoro.

Dnes sme hrali 40 minút a Banská Bystrica 60, takže si myslím, že vyhrala zaslúžene."

Dvadsaťštyriročný krídelník prvej nitrianskej formácie sa pod Urpínom presadil dvakrát v presilovke, v oboch prípadoch spoza protihráča z medzikružia s tými istými asistentmi.

"Máme nejaké signály, ktoré trénujeme. Vyšlo to v tomto zápase na mňa. Škoda, že sme nepridali ešte jeden gól, mali sme tam šance.

Urazili sme kartu v prvej polovici druhej tretiny a na konci prvej, to sa už potom ťažko otáčalo," povzdychol si Buček.

Tabuľka Tipos extraligy

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Buček si užíva hokej a je na čele štatistík: Som šťastný, že som zdravý