Spišiaci strelili v tretej tretine šesť gólov, od druhého miesta ich delí iba skóre

Hokejisti HK Spišská Nová Ves.
Hokejisti HK Spišská Nová Ves. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|3. mar 2024 o 19:38

Banská Bystrica je napriek prehre naďalej v hre o priamy postup do štvrťfinále.

Tipos extraliga - 49. kolo

Spišská Nová Ves - Banská Bystrica 6:2 (0:0, 0:1, 6:1)

Góly: 42. Valach (Rapáč), 47. Burgess (Archambault, Rapáč), 50. Bakoš, 51. Myklucha (Džugan, Vandas), 60. Drábek (Bakoš, Kerbashian), 60. Nellis (Rapáč, Archambault) - 26. Bíreš (Matoušek), 52. Faith (Hora, D. Stránský)

Rozhodovali: J. Konc ml., Stano - Gegáň, Bogdaň. Vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 2909

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Merežko, Romaňák, Žiak, Ališauskas, Valach, Groch - Burgess, Nellis, Archambault - Bakoš, Kerbashian, Drábek - Rapáč, Bortňák, Majdan - Džugan, Myklucha, Vandas

Banská Bystrica: Rabčan - Luža, Bačik, D. Stránský, Hora, Nielsen, Ďatelinka, Žabka - Turnbull, Vela, Wilkins - Výhonský, Bíreš, Matoušek - Gašpar, Langkow, Faith - Macek, Petriska, Štrauch

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili nad HC 05 Banská Bystrica 6:2 v nedeľňajšom zápase predposledného 49. kola základnej časti Tipos extraligy.

Udržali si tým šancu na druhé miesto, priebežne sú o skóre tretí za Michalovcami. V prípade rovnosti bodov na konci základnej časti však rozhodne vzájomná bilancia, ktorú majú lepšiu Spišiaci.

Banskobystričania sú naďalej v hre o priamy postup do štvrťfinále, v záverečnom zápase dlhodobej časti však musia zdolať Nitru a potrebujú aj ďalšie priaznivé výsledky.

Diváci videli v prvých dvoch tretinách iba jeden gól, o ktorý sa v 26. minúte postaral banskobystrický útočník Bíreš.

Spišiaci však predviedli v tretej tretine gólový uragán, do 51. minúty strelili štyri góly a svoj náskok zvýšili počas hry hostí bez brankára.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Spišská Nová Ves a HC 05 Banská Bystrica dnes LIVE (hokej, 49. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, NAŽIVO)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
03.03.2024 o 17:00
49. kolo
Spišská N. Ves
6:2
(0:0, 0:1, 6:1)
60' minúta
Ukončený
B. Bystrica
Prehľad
Góly a asistencie: 42. Valach (Rapáč), 47. Burgess (Archambault, Rapáč), 50. Bakoš, 51. Myklucha (Džugan, Vandas), 60. Drábek (Bakoš, Kerbashian), 60. Nellis (Archambault, Rapáč) – 26. Bíreš (T. Matoušek), 52. R. Faith (Hora, Stránský). Rozhodca: J. Konc ml., Stano – Gegáň, Bogdaň..
Prenos
Neuveriteľný koncert v tretej tretine spustili Spišiaci na hostí. Skóre 6:1 hovorí za všetko. Barani sa jednoducho zosypali a už z toho nevedeli vyjsť. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.
Koniec zápasu.
59:49
goalSpišská Nová Ves dala gól! Barani sú úplne na kolenách. Len tri sekundy pobudol na trestnej lavici Ivan Ďatelinka. Neskutočné. ANTHONY NELLIS strieľal zas do otvorenej brány, a to takou silou, že Rabčanovi spadla fľaša z brány. Asistencie: Olivier Archambault a Branislav Rapáč.
59:46
Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Ďatelinka – 2 min., držanie.
59:22
goalSpišská Nová Ves dala gól! Druhej možnosti sa už MICHAEL DRÁBEK naplno chytil. Zbavil sa súperovho hráča v útočnom pásme a doviezol malé čierne čudo do prázdnej bránky. Asistencie: Martin Bakoš a Kale Kerbashian.
59:14
Spišiaci márne skúšajú uspieť pokusmi cez celé klzisko. Nepodarilo sa to Burgessovi, a teraz na neho nadviazal aj Drábek.
58:47
importantŠanca hostí! Marcus Vela zakončil do hornej tyčky! Melicherčík následne nevedel, kde je puk, ale okamžite ho ohrozil Turnbull! Výborná robota skúseného extraligového brankára!
58:10
Langkow tečoval prudký pokus Bačika, ale puk putoval do nesprávnych miest. Skončil na ochrannej sieti.
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.
57:19
importantBanská Bystrica s prázdnou bránkou! Eugena Rabčana nahradil Rastislav Gašpar! Banskobystrický vabank!
importantReklamná prestávka.
56:17
Spišiakom muselo poriadne odľahnúť. So zatajeným dychom sa pozerali na Lužu, ktorý mal šancu na únik. Domácim pomohla nerovnosť na ľade, hosťujúci obranca mierne stratil stabilitu.
importantReklamná prestávka.
55:41
Z uhla to veľmi nepôjde. Andrej Bíreš si to uvedomil, ale skúsiť treba všetko. Melicherčík získal puk priamo do lapačky.
55:35
Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.
55:25
Hora chcel napraviť zaváhanie spred malej chvíle, keď zapríčinil stratu pásma. Spišiaci krížnu a strieľanú prihrávku hokejkami dostali do hľadiska.
54:32
Turnbull veril Horovi, že bude úspešný na modrej čiare. Výsledok? Bystričania smerujú po puku do strednej tretiny.
53:54
Carter Turnbull vypálil z kruhu nad Melicherčíkovu hlavu, keďže kľačal na betónoch. O chvíľku na to Velu nepustili domáci do dorážky.
53:35
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Vandas – 2 min., hákovanie.
importantReklamná prestávka.
52:47
Majdan s jasným cieľom nabil Merežkovi. Ten zvyčajne má dobrú mušku, no v tomto prípade sa mu podarilo zasiahnuť korčuľu Matoušeka.
51:11
goalBanská Bystrica dala gól! Banská sa ešte rozhodne nechce vzdať, pretože jej ide o postupovú šestku. Domáci mierne povolili a skóroval ROMAN FAITH. Asistencie: Frank Hora a Dávid Stránský.
50:53
goalSpišská Nová Ves dala gól! Banskobystrická obrana je totálne zdecimovaná a vôbec nestojí na pevných nohách. Vandasovi sa nepodarilo strieľať, tak to presunul OLEKSIIMU MYKLUCHOVI. Zasiahol poloprázdnu bránku. Asistencie: Róbert Džugan a Michael Vandas.
50:00
Štadión v Spišskej Novej Vsi si plnými dúškami užíva reprízu vlaňajšieho štvrťfinále play-off. Zápas má veľkú kvalitu a skvelú atmosféru. Domácich hreje aj aktuálne skóre 3:1 desať minút pred skončením riadnej hracej doby.
49:02
goalSpišská Nová Ves dala gól! Sila Spišiakov sa prejavila naplno. Trochu mi je ľúto Eugena Rabčana, ktorý chytá perfektne, len bez výraznejšej pomoci spolupracovníkov. MARTIN BAKOŠ poslal príklep a od gólmana Banskej prepadol puk za čiaru. Bez asistencie.
48:55
Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.
48:18
Hostia sú aktívni, ale šťastie sa im otáča chrbtom. Veľký kus roboty spravil Marcus Vela, avšak nasledovala strata puku i útočného pásma.
47:14
importantBarani veru idú do toho s plnou chuťou! Aréna však kričí meno brankára Marcela Melicherčíka, pretože úspešne zlikvidoval dve strely z uhla!
46:55
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Vandas – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
46:55
Banská sa pokúsi vyrovnať. Na trestnú lavicu smeruje Michael Vandas za nedovolený súboj s Kanaďanom Nielsenom.
46:18
goalSpišská Nová Ves dala gól! Ďalší gól Spišskej, pri ktorom zohral kľúčovú úlohu kapitán Rapáč. V tejto sezóne sme ho niekoľkokrát vyzdvihovali v clonení brankárovi. Rabčan ostal úplne odstavený a v sieti našiel razantnú delovku Američana TODDA BURGESSA od modrej čiary. Asistencie: Olivier Archambault a Branislav Rapáč.
45:22
Tomáš Matoušek unikal Spišiakom. Dvoch nechal za sebou, sprava ho zobral do parády Archambault. Hokejkou mu znemožnil možnosť priameho ohrozenia Melicherčíka.
45:11
Majdan od prvej sekundy čakal na možnosť ísť do streľby. Valach však musel počkať na Bakoša, ktorý mu nahrával. Strelecký pokus vyrazil Rabčan hokejkou na ochrannú sieť.
44:30
Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Žabka – 2 min., krosček.
43:33
importantValach vyslal pokus do hradby tiel! Rabčan veľa toho nevidel! Puk vypadol vedľa ľavého betónu, no od domácich neprišlo dorážanie!
43:11
Do streleckej príležitosti sa dostal hosťujúci člen posledného útoku Matej Macek. Prekážkou bol Žiak a na konci celej snahy i brankár Melicherčík.
42:16
importantSpišská ale mohla opäť ťahať za kratší! Veľa miesta poskytla Langkowovi! Po jeho bekhende puk len tesne minul pravú konštrukciu svätyne!
41:23
goalSpišská Nová Ves dala gól! Je po čistom štíte Eugena Rabčana. Svojim spôsobom bolo aj otázkou času, koľko ešte bude vládať držať chrbát Bystričanom. Za jeho chrbát dostal puk obranca JURAJ VALACH. Asistencia: Branislav Rapáč.
41:19
Bakošovu hokejku nechcel spod pazuchy uvoľniť Wilkins. Nakoniec sa mu domáci útočník vytrhol a vypracoval šancu pre Kerbashiana v spolupráci s Majdanom. Rabčan aj teraz nesklamal.
40:26
Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 18:40.
Udialo sa toho viac než dosť. Banskú poslal do vedenia z brejku Andrej Bíreš, Spišiaci v tejto časti hry nevyužili dve presilovky a z tretej si prenesú 26 sekúnd do tretej tretiny. Okrem toho búšia do brankára Rabčana, ktorý doteraz všetko zvládol vybaviť.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:35
importantRabčan fantasticky drží Banskú Bystricu! Skvelý výkon teraz korunoval parádnym semaforom! Zmocnil sa delovky Martina Bakoša!
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:26
Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Stránský – 2 min., podrazenie.
importantReklamná prestávka.
37:54
importantRozvalený Eugen Rabčan v bránkovisku! Bakoš premýšľal, že ho skúsi prehodiť, ale toto mu nevyšlo! Prerušená hra!
36:49
Roman Faith sa jednoducho prepracoval k puku. V tom čase ešte jeho tím dostriedaval, a tak sa stiahol vľavo k mantinelu už v útočnej tretine. Valach ho zablokoval.
importantReklamná prestávka.
34:59
importantĎatelinka mal plné ruky práce s Džuganom! Ališauskas mlčal za hráčmi medzi kruhmi! Vypálil bombu ako z kanóna, ale Rabčan naďalej stopercentný!
34:14
Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.
33:55
Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.
33:35
Burgess si to nachystal na peknú strelu zápästím. Rabčan spoľahlivo zneškodnil koncovku. Nellis raz mu štuchol do betónov, ale vylučovať sa nebude.
33:12
Banská Bystrica hrá so štyrmi hráčmi.
32:14
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Kerbashian – 2 min., držanie.
32:14
Končí sa dvojnásobná presilovka žlto-modrých Spišiakov. Vela prinútil faulovať Kerbashiana, no zahrajú si vo výhode o jedného hráča.
31:55
Presilová hra východniarov o dvoch mužov. Publikum už skanduje "Teraz to príde."
31:55
Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
M. Wilkins – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
31:12
Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Stránský – 2 min., podrazenie.
31:12
Spišiaci zvyšujú herné obrátky. Opäť sa spoliehajú na bližšiu lavičku, ako je tomu dosť často. Teraz si vypýtali vylúčenie Dávida Stránského. Nasleduje domáca presilovka.
30:44
importantKvalitná strela sadla na čepeľ Romaňákovi! Bola to jednoznačne gólová pozícia zo stredu ľavého kruhu, len sa to neskončilo podľa predstáv!
30:06
Rabčan si dal ešte skontrolovať prilbu na striedačke. Keďže je všetko v poriadku, vrátil sa medzi tri žŕdky a hra bude pokračovať po reklamnej pauze vhadzovaním v útočnom pásme Spišiakov.
importantReklamná prestávka.
30:06
Pokus domácich zasiahol brankára Rabčana do masky. Hneď dvíhal lapačku, čím jasne dal najavo, že potrebuje prerušenie hry. Arbitri to urobili.
29:33
importantBakoš založil akciu Spišskej! Kerbashian krásne našiel na pravej tyčke Žiaka! Tomu sa podarilo otvoriť miesto na opačnej žŕdke! Majdan sa však netrafil a zahodil obrovskú možnosť!
28:20
importantKerbashian v individuálnej robote! Išiel do miest, kde ho mal pod kontrolou Patrik Luža! Ten bránil naozaj dôrazne! Rabčan nezasahoval po nepresnom zakončení vedľa jednou rukou!
26:56
Róbert Džugan je skutočne veľký bojovník. Vandas s problémami obchádzal Gašpara, ale úradoval jeho spoluhráč z útoku. Žiakovi o pár sekúnd nevyšiel príklep smerom na veľkú odkrytú časť Rabčanovej bránky.
25:58
goalBanská Bystrica dala gól! Teraz už nikto nemôže nič namietať na gól Bystričanov. Rýchly samostatný únik uzavrel ANDREJ BÍREŠ ľahučkým zakončením medzi otvorené betóny Marcela Melicherčíka. Asistencia: Tomáš Matoušek.
25:19
Majdan trafil pri zadnom mantineli Horu, ktorý nemal puk v moci. Neskôr za Melicherčíkom nestihol obrať Výhonského. Prešovský odchovanec ťažil zo svojich parametrov.
22:50
Moment na spôsob NHL. Archambault ťahal puk po pravom krídle. Fintou medzi nohy si nedokázal obhodiť Ďatelinku, ktorý mu postavil pevný strom.
21:45
Džugan bol v správnom čase na správnom mieste. Vypichol hosťujúcu prihrávku. Vandas naštartoval motory, ale neostal dlho pri puku. Následne sa išiel predviesť Merežko. Po dvoch kľučkách museli arbitri odpískať ofsajd.
20:58
Rysy hneď otočili dianie. Prešli všetkými pásmami až k Eugenovi Rabčanovi. Šikovný brankár si našiel v náručí koncovku Bortňáka.
20:47
Velov únik nebol vôbec zbytočný. Pri Grochovi si dovolil prehodiť puk z bekhendu na forhend a chýbalo málo, aby si pripísal oficiálny presný zásah.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 17:50.
Banská Bystrica otvorila skóre vo vlastnom oslabení, ale pozorné oko Spišiakov vravelo, že tomu predchádzalo postavenie mimo hry. Trénerská výzva dala za pravdu domácim. Spišská dusila hostí tesne pred sirénou, ale Drábek zahodil pomerne veľkú šancu.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:51
Záverečné sekundy patria Spišiakom. Drábek sa postavil k Rabčanovi, ktorý ale úspešne chňapol lapačkou po zakončení Martina Bakoša.
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:54
importantMichael Drábek čakal na vhodnú príležitosť streliť gól! Chvíľku zdržiaval so zakončením pred Rabčanom! Napokon nechal vyniknúť mladého gólmana!
18:37
Archambaultova zadovka nemala potrebnú silu, aby puk dostal presne na hokejku Romaňák.
17:49
Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.
17:30
Výhonský sa predieral do finálnej strely na hranici domáceho bránkoviska. Spišiaci ho postrážili, Valach strieľal cez všetky čiary.
16:16
Pekná práca Velu. Krásne vytvoril palebný priestor Horovi z vrchu kruhov. Stačilo to len lepšie trafiť. Melicherčík sa však vyznamenal.
importantReklamná prestávka.
15:49
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Merežko – 2 min., hákovanie.
15:12
Výborná prihrávka Mykluchu. Odvážne vyslal puk po ľade cez viaceré súperove hokejky. Zo zadnej tyčky to však neposlal na Rabčana Džugan.
14:21
Spišskej sa črtalo prečíslenie troch proti dvom. Bystričania to však stihli vyvážiť, no Bakoš neprihral presne Kerbashianovi.
13:41
Ališauskas zohral súboj medzi striedačkami. Keď získal puk, pokúšal sa nájsť Majdana, ale skúsený útočník opúšťal tretinu pre signalizovaný ofsajd.
12:48
Groch pozorne sledoval pohyb Výhonského. Zabrzdil spolu s jeho otočkou pri mantineli. Bystričan ostal bez puku, ktorý bol prenesený na Džugana.
11:43
importantLetisko sa ponúklo Wilkinsovi! Zrejme bol v pláne signál s neúspešným strelcom zápasu Velom, pretože ten to dostával ako na podnose, ale zblízka minul Melicherčíkove žŕdky!
11:00
Merežko dokorčuľoval do pásma ako posledný. Bakošovi na diaľku signalizoval pokus o prihrávku. Ukrajinec sa skoro dočkal puku, avšak len za pomoci odrazu od bystrického hráča, no nezakončil.
10:08
Rapáč sa úspešne prezentoval v rohu ľadovej plochy. Šikovne nadvihol hokejku veľkému Nielsenovi a odovzdal puk na čiaru Žiakovi. Ten však vyhnal von Ališauskasa.
importantReklamná prestávka.
07:41
Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.
06:43
importantZaváhanie bystrickej obrany! Kerbashian chcel hostí gólovo vytrestať! Rabčan zvládol zákrok, keď udržal puk napálený priamo na neho!
06:03
importantBystrica nepôjde do vedenia! Gól Velu sa ruší po prezretí záznamu!
06:03
importantSpišská si vyžiadala trénerskú výzvu pre údajne postavenie mimo hry súpera! Rozhodcovia už to riešia v boxe časomeračov!
05:41
Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Nielsen – 2 min., sekanie.
05:41
Banskobystričania si dlho neužili hru v plnom počte. Krátko po návrate Štraucha mieri na lavicu hanby aj legionár Nielsen.
05:23
Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.
04:55
Valach napol svaly a výsledkom bola poriadna bomba na bránu. Rabčan, ktorý chytá v domácom prostredí v drese hostí, mal vyprášené betóny.
04:01
Dobrá kombinačná akcia Spišskej, akurát s nepresným zakončením Merežka. Burgess mu však poslal ideálnu nahrávku, ktorej chýbal len úspešný koniec.
03:23
Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Štrauch – 2 min., podrazenie.
02:15
Rapáča odstavil za bystrickou bránkou pozorný Stránský, no k puku sa nedostal Luža, pretože ho pred ním získal Majdan.
00:52
Romaňák v tejto chvíli blokoval dôležité zakončenie. Melicherčíka chcel premiérovo v rámci duelu preveriť Hora.
00:23
Prvý strelecký pokus si pripísal Dávid Romaňák, ktorý však neohrozil Rabčana, ale zasiahol do nohy brániaceho Lužu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Žiak, Groch, Valach – Archambault, Nellis, Burgess – Drábek, Kerbashian, Bakoš – Majdan, Bortňák, Rapáč – Vandas, Myklucha, Džugan.

Tréner: Vlastimil Wojnar.

HC´ 05 Banská Bystrica: Rabčan – Bačik, Luža, Hora, Stránský, Ďatelinka, Nielsen, Žabka – M. Wilkins, Vela, Turnbull – T. Matoušek, Bíreš, Výhonský – R. Faith, Langkow, Gašpar – Štrauch, Petriska, Macek.

Tréner: Raimo Helminen.

Rozhodca: J. Konc ml., Stano – Gegáň, Bogdaň.
Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 49. kola Tipos extraligy medzi Spišskou Novou Vsou a Banskou Bystricou.

HK Spišská Nová Ves


Rysy už nemôžu skončiť horšie ako na treťom mieste, no vzhľadom k vývoju v tabuľke ešte je tu šanca predbehnúť Michalovce, či skomplikovať to Popradu. Spišská zvládla východniarske derby v Košiciach. Museli otáčať skóre. Skóroval Oleksii Myklucha v 54. minúte. Nájazdy rozhodol v siedmej sérii Martin Bakoš.

HC 05 Banská Bystrica

Bystričania majú v nohách ťažké, ale úspešne prestížne derby o Hron. V Tipsport Aréne porazili Zvolen tesným rozdielom 4:3. Banská to nemá ľahké, čo sa týka konečného umiestnenia po základnej časti. Šiestu priečku môže ešte uloviť ktokoľvek. Hostia v januári doma vyhrali so Spišiakmi vysoko 7:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Spišiaci strelili v tretej tretine šesť gólov, od druhého miesta ich delí iba skóre