Slafkovský s ďalším vynikajúcim výkonom. Asistoval pri góle

Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: TASRT/AP)
Oh my Hockey|7. okt 2022 o 07:15

V prípravných zápasoch nastúpili traja Slováci.

NEW YORK. V noci zo štvrtka na piatok sa v rámci prípravy na nový ročník NHL odohralo šesť stretnutí. Do troch z nich nastúpili Slováci.

Po nevýraznom výkone v poslednom zápase opäť zaujal Juraj Slafkovský. Jednotka draftu zaznamenala asistenciu pri góle na 3:4, ktorý bol posledným v zápase. Habs proti Ottawe prehrali.

Duel sa hral v Steele Community Centre, teda na neutrálnej pôde. Z toho dôvodu z neho nie sú žiadne bližšie hráčske štatistiky.

Portál Montreal Hockey Now pri pozápasovom hodnotení napísal, že Slovák zažil najlepší zápas v príprave.

„Vytváral šance, bol prvý na forčekingu a vybojoval dve presilovky, pričom z druhej dali Canadiens gól. Okamžite našiel chémiu s Joshom Andersonom a už sa nedostával len do ‚akože šancí‘ ako v minulých zápasoch. Jeho prihrávky boli presné,“ píše sa na stránkach webu.

Erik Černák bol na ľade pri prehre jeho Tampy Bay na ľade rivala Floridy Panthers.

Slovenský zadák odohral 19 minút a 48 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve trestné minúty, päť bodyčekov a štyri bloky. Bol blízko ku gólu, jedna z jeho striel opečiatkovala žŕdku.

Šimon Nemec nastúpil proti New Yorku Islanders a bol tretím najvyťažovanejším hráčom New Jersey Devils. Diabli prehrali 2:5.

Nemec odišiel zo zápasu s hodnotením -2. Raz vystrelil na bránu, dvakrát bodyčekoval a zablokoval tri strely.

Slováci v príprave (štvrtok, 6. október)