Dalibor Dvorský (vľavo) a Jakub Chromiak pred vzájomným zápasom v OHL.
Dalibor Dvorský (vľavo) a Jakub Chromiak pred vzájomným zápasom v OHL. (Autor: X / Sudbury Wolves)
Oh my Hockey|10. dec 2023 o 23:05

Bol prvou hviezdou duelu.

SUDBURY. Hokejisti Sudbury Wolves z kanadskej juniorskej OHL potešili fanúšikov vysokou výhrou v noci z nedele na pondelok. Zdolali Kingston Frontenacs 8:4.

V drese Kingstonu sa predstavil Jakub Chromiak. Nastúpil proti bývalému mužstvu. Wolves ho vymenili krátko potom, čo sa k nim pridal Dalibor Dvorský.

Hviezdnemu slovenskému útočníkovi sa v lige od začiatku angažmánu darí. Strieľa takmer gól na zápas.

Proti Chromiakovi zaznamenal 17. a 18. gól v ročníku. Najprv sa presadil v závere 1. tretiny, ktorú Sudbury vyhralo 6:0. V 31. minúte strelil posledný gól "vlkov" v stretnutí. Stal sa prvou hviezdou zápasu.

Chromiak zakončil duel s tromi mínuskami. Raz vystrelil na bránku.

Obaja mladíci by sa mali čoskoro hlásiť v príprave národného tímu na majstrovstvá sveta do 20 rokov. Figurujú v nominácii, Dvorský by mal patriť k najdôležitejším postavám reprezentácie na šampionáte.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»OHL»Dvorský zažiaril proti krajanovi, strieľa takmer gól na zápas. Čaká ho cesta na MS U20