Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hádzanárov Košíc mrzia stratené body

Erik Ľoch. V Nových Zámkoch nedohral... (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 27. jan 2014 o 23:00

Napätie v základnej časti hádzanárskej extraligy mužov nepoľavilo ani pred jej posledným kolom.

Klbko sa stále nepodarilo rozmotať Považanom a bratislavským policajtom, ktorí sa bijú o šieste postupové miesto do nadstavbovej A-skupiny. Päť mužstiev, medzi nimi aj 1. MHK Košice, je v suchu už dávnejšie.

KOŠICE. Oranžovo-čierni súperia s Novými Zámkami o 4. miesto v tabuľke, a o tom kto si ho zaslúži viac, nerozhodol ani ich vzájomný duel na juhu Slovenska.

Ono je v podstate jedno, z ktorého miesta pôjdu obe mužstvá do nadstavbovej časti, jedno však nie je, kto si tam koľko bodov prinesie. A z tohto hľadiska musí Košičanov prehra v Nových Zámkoch (24:27) mrzieť. „Keďže sa tie body prenášajú do nadstavbovej časti, a vyzerá to tak, že o to štvrté, posledné postupové miesto do play-off, sa budeme biť práve s Novými Zámkami, zápas na ich palubovke bol pre nás mimoriadne dôležitý. Išli sme tam s cieľom zabodovať, aby sme sa od nich v tabuľke trošku odpútali. Verili sme si aj napriek tomu, že sa nám u nich nehrá dobre, že sa tam vyhráva veľmi ťažko. Dúfali sme, že to už zlomíme,“ vraví pivot košického mužstva Erik Ľoch.

„Začali sme celkom dobre a do pätnástej minúty sme sa držali...“

Zaslúžená karta

Bola to zlomová minúta, pretože v nej dostal práve Erik Ľoch červenú kartu za hrubý faul, a odvtedy to išlo s Košičanmi dolu vodou, herne i výsledkovo.

„Je to pravda, aj keď nechcem tvrdiť, že sa tak stalo preto, že som na ihrisku chýbal. Tú červenú kartu som dostal preto, že som súperovmu hráčovi, ani neviem ktorému, oplácal. Opätoval som jeho tvrdý zákrok, udrel som ho, takže červená karta bola úplne zaslúžená. Nebolo to po prvý raz v kariére, že som od rozhodcov videl červenú kartu. Musím priznať, že som trochu prchký, občas sa mi stáva, že sa neovládnem. Mal by som sa viac kontrolovať, toto do športu nepatrí.“

Zápasový dištanc však opore košického tímu nehrozí. „Lebo to bolo bez zápisu, takže to nebude riešiť disciplinárka. Keby to bolo v zápise rozhodcov a zobrali by mi registračku, tak by som sa trestu, možno aj finančnému, nevyhol. Našťastie ani v našej kabíne nie je za takéto priestupky vypísaný nejaký sadzobník. A dúfam, že ani nebude. Ja ho určite navrhovať nebudem,“ uškrnul sa zavalitý košický pivot.

Ale vráťme sa ešte k zápasu v Nových Zámkoch, keď sa to začalo lámať v prospech domácich.

„Chlapci prestali brániť, už to nešlo tak dobre ako v prvej polovici prvého polčasu. Bolo to kľúčové, pretože na ihrisku súpera sme museli vychádzať najmä z dobrej obrany, keď sme chceli uspieť. Potom sa nášmu mužstvu prestalo dariť aj v útoku, a Nové Zámky nám ušli na rozdiel desiatich gólov. Ešte sme to však dokázali stiahnuť, päť minút pred koncom sme prehrávali už iba o dva góly, a boli sme v útoku. Mohli sme to stiahnuť na jeden gól, ale šancu sme nevyužili a bolo rozhodnuté.“

Sledujú hranicu

Štvrté miesto pred nadstavbou sa však dá uhájiť, lebo pri rovnosti bodov s Novými Zámkami majú Košičania oveľa lepšie skóre, a navyše v poslednom kole základnej časti budú hostiť predposledný Martin.

Ani s nováčikom súťaže to však nebude oddychový zápas. „Pretože aj body s týmito súpermi sa budú započítavať do tabuľky nadstavbovej časti. Pre nás sú v súboji s Martinom povinné.“

Košičania po očku sledujú aj hraničnú čiaru v tabuľke extraligy, či nad ňou zostane Považská Bystrica, alebo pod závorou prekĺznu na poslednú chvíľu Bratislavčania.

„Radšej by sme prijali v nadstavbe ŠKP Bratislava,“ vraví Erik Ľoch. „S nimi by sme mohli bodovať, veď v tejto sezóne sme vyhrali aj u nich. Považská Bystrica je pre nás určite nepríjemnejší súper.“
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.