Hádky i skvelé výmeny. Turnaj v Hamburgu vyhral Nadal

Rafael Nadal sa po dlhšom čase opäť dočkal turnajového úspechu.
Rafael Nadal sa po dlhšom čase opäť dočkal turnajového úspechu. (Autor: SITA/AP)
TASR|2. aug 2015 o 16:15

Od roku 2004 vyhral vždy počas sezóny minimálne jeden antukový turnaj v Európe. Teraz sa to Španielovi Rafaelovi Nadalovi podarilo v nemeckom Hamburgu.

HAMBURG - finále:

(1 407 960 USD, antuka)

Rafael Nadal (1-Šp.) - Fabio Fognini (8-Tal.) 7:5, 7:5

/za 155 minút/

HAMBURG. Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal víťazom dvojhry na antukovom turnaji ATP v nemeckom Hamburgu.

Držiteľ voľnej karty si vo finále ako nasadená jednotka poradil s osmičkou Talianom Fabiom Fogninim v dvoch setoch 7:5, 7:5. A získal celkovo 67. titul na najvyššej profesionálnej úrovni, tretí v tomto roku.

Aj takúto skvelú výmenu predviedli Nadal s Fogninim.

Zápas medzi Nadalom a Fogninim bol prešpikovaný emóciami.

Na obľúbenom povrchu nenašiel premožiteľa v Buenos Aires, v júni triumfoval na tráve v Stuttgarte. A od roku 2004 vyhral na antuke v Európe minimálne jeden turnaj v sezóne.

"Bolo no ťažké finále s množstvom zvratov. Raz som bol hore, potom zasa dolu," povedal Španiel po skončení stretnutia vo svojom príhovore.

Rafael Nadal opäť ukázal skvelú fyzickú pripravenosť. FOTO - SITA/AP.

"Myslím si, že diváci si prišli na svoje, videli veľmi kvalitný tenis. Je skvelé, že môj návrat do Hamburgu po osemročnej prestávke som korunoval ziskom titulu. Veľká vďaka patrí môjmu tímu i fanúšikom, ktorí ma podporovali," dodal Nadal.

Španiel odplatil Fogninimu dve tohtoročné prehry z podujatí v Riu de Janeiro a Barcelone. Z Hamburgu si odnáša prémiu 311.775 eur a päťsto bodov do svetového rebríčka ATP Entry.