Pády a veľa chýb. Mokošová dúfala v lepší výsledok na univerziáde

Slovenská reprezentantka v gymnastike Barbora Mokošová.
Slovenská reprezentantka v gymnastike Barbora Mokošová. (Autor: Roman Benický)
TASR|5. aug 2023 o 19:40

Náladu si napravila na kladine.

ČCHENG-TU. Slovenská gymnastka Barbora Mokošová obsadila vo finále cvičenia na bradlách na Svetovej univerziáde v Čcheng-tu ôsmu priečku.

Dvojnásobná olympionička nezopakovala vo svojej dominantnej disciplíne výkon z kvalifikácie (13,333) a v sobotnom finále získala iba 9,800 bodu. Na kladine skončila o priečku vyššie.

"Úprimne, som veľmi smutná, lebo som vedela, že môžem zacvičiť dobre. Bohužiaľ, skončila som s dvoma pádmi a dosť veľa chybami. Vôbec som nečakala, že sa niečo takéto môže stať, ale taký je šport.

Už pár dní nie som úplne fit a bolo to cítiť. Dnes som bola už aj dosť unavená, takže som rada, že sme to v zdraví zvládli," uviedla Mokošová o cvičení na bradlách pre stránku Slovenského univerzitného tímu.

Gymnastka Barbora Mokošová a jej tréner Martin Zvalo.
Gymnastka Barbora Mokošová a jej tréner Martin Zvalo. (Autor: Roman Benický)

Neskôr sa predstavila aj vo finále na kladine, kde skončila siedma:

"Už keď som vchádzala do haly, povedala som si, že si to idem užiť s úsmevom na tvári a vychutnať si túto atmosféru. Vždy je trochu nevýhoda, keď začínate prví.

Rozhodcovia dávajú väčšie zrážky. Za mňa veľká spokojnosť. Zacvičila som jednu z veľmi dobrých zostáv, ktorá sa určite bude počítať."

Mokošová sa v súčasnosti pripravuje na septembrové majstrovstvá sveta, ktoré sú jedinou šancu na zisk miestenky na olympiádu v Paríži.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Pády a veľa chýb. Mokošová dúfala v lepší výsledok na univerziáde