Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Guardiolu k nám nezlákali peniaze, tvrdí Bayern

(Autor: SITA/AP)
TASR|17. jan 2013 o 13:41

Španiel sa už začal učiť po nemecky, od Mníchova sa však chce až do leta držať ďalej.

MNÍCHOV. Futbalového trénera Pepa Guardiolu, ktorý od júla zasadne na lavičku Bayernu Mníchov, zaujal pri rozhodovaní o novom angažmáne celkový imidž nemeckého klubu a nie výška kontraktu.

Vo štvrtok to pre agentúru Reuters povedal prezident Bavorov Karl-Heinz Rummenigge.

Heynckesa nechce vystavovať tlaku

Štyridsaťjedenročný kormidelník nahradí v Bayerne súčasného kouča Juppa Heynckesa a s vedením klubu sa dohodol na trojročnej zmluve.

"Peniaze neboli pre neho hlavnou otázkou. Počas rokovaní sme videli, že Guardiola má skutočne záujem o Bayern," vyhlásil Rummenigge.

Španiel sa už začal učiť po nemecky a najbližší čas strávi v New Yorku, aby predišiel zbytočnej medializácii a nevystavoval tlaku súčasného kouča a jeho tím.

"Zatiaľ ostane v New Yorku, kde sa intenzívne učí nemecký jazyk. Chce byť dokonale pripravený na svoju budúcu prácu. Žiadnym spôsobom nechce počas sezóny ovplyvňovať prácu Juppa Heynckesa," pokračoval Rummennige.

Heynckes už pred Vianocami oznámil vedeniu Bayernu úmysel nepokračovať po skončení sezóny vo funkcii, ktorú zastáva druhý rok.

Blahoželali aj z Barcelony

Šéf aktuálneho lídra bundesligy tiež prezradil, že po zverejnení informácií o angažovaní Guardiolu mu blahoželal aj prezident FC Barcelona.

Zároveň vylúčil, že v blízkej budúcnosti chystá verejné predstavenie nového kormidelníka.

"Môžem poprieť správy, že Pep Guardiola v piatok pricestuje do Mníchova," uviedol Rummenigge. "Nebudeme robiť okolo Guardiolu cirkus. On niečo také nepotrebuje. Sme však nadšení a hrdí, že sa Pep rozhodol pre náš klub. Je to jednoducho skvelý človek s neskutočnou charizmou. Budesliga takúto charizmu potrebuje."

Guardiola sa stal najúspešnejším koučom v histórii Barcelony, keď počas štyroch rokov získal s katalánskym veľkoklubom 14 trofejí. Zo svojho postu odstúpil minulý rok v máji.

Španiel si chce do Allianz Areny priviesť dvoch asistentov, ich mená zatiaľ neprezradil.

Súvisiace články