Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Guardiola: Buď získam Alcantaru, alebo nikoho

(Autor: SITA/AP)
SITA|11. júl 2013 o 14:24

Tréner FC Bayern Mníchov potvrdil záujem o španielskeho stredopoliara Thiaga Alcantaru z FC Barcelona.

RIVA DEL GARDA. Tréner nemeckého futbalového klubu FC Bayern Mníchov Pep Guardiola potvrdil záujem o svojho bývalého zverenca, španielskeho stredopoliara Thiaga Alcantaru z FC Barcelona.

Štyridsaťdvaročný kormidelník požiadal vedenie úradujúceho európskeho i nemeckého šampióna, aby vynaložil snahu potrebnú na získanie 22-ročného záložníka.

"Áno, chcem Thiaga. Poprosil som klub, aby sa ho pokúsil priviesť do môjho tímu," povedal Guardiola na predsezónnom kempe FC Bayern v severotalianskom stredisku Riva del Garda.

"Poznám ho veľmi dobre. Je to skvelý futbalista, môže nastupovať na troch, štyroch či piatich rôznych pozíciách. Zhováral som sa o ňom s prezidentom Karlom-Heinzom Rummeniggem a športovým riaditeľom Matthiasom Sammerom. Musíme počkať a uvidíme, čo sa stane," vyhlásil Guardiola.

"Thiago je jediný hráč, ktorého chcem. Buď získam jeho, alebo nikoho."

Thiaga Alcantaru spájali médiá koncom uplynulého týždňa s prestupom do anglického Manchestru United. Talentovaný Španiel má v Barcelone zmluvu ešte na dva roky. V klube však nie je spokojný s pozíciou náhradníka.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Ukrajina vs. Rakúsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Severné Macedónsko vs. Holandsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Fínsko vs. Belgicko
Kurzy prináša