Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Griga: Remíza so Švédskom nie je hanba

(Autor: TASR)
TASR|27. mar 2013 o 09:37

Slovensko nevyhralo už v piatich zápasoch za sebou, naposledy sa mu to podarilo minulý rok na jeseň v kvalifikácii s Lotyšskom na bratislavských Pasienkoch.

BRATISLAVA. Slovenskí futbaloví reprezentanti herne v marcových zápasoch s Litvou (1:1) a Švédskom (0:0) nesklamali, ich úsilie je ale devalvované streleckou neschopnosťou. To je názor reprezentačného trénera Stanislava Grigu, ktorý prezentoval médiám po utorňajšej remíze v mrazivom počasí s výberom Tre kronor v Žiline.

"Po celý zápas sme boli aktívnejším a lepším mužstvom. Bohužiaľ, opäť sa ukázala naša bolesť, že nevieme premeniť šance a to potom devalvuje prácu celého tímu. Chceli sme vidieť proti nových hráčov, a to sme naplnili, bolo tam niekoľko dobrých výkonov. Zápas sme mohli a mali vyhrať. Škoda, že ani jeden z trojice útočníkov sa nepresadil, lebo sám by si pomohol, každý gól má už cenu zlatu.," zhodnotil súboj s účastníkom EURO 2012 Griga a dodal: "Mladí hráči nesklamali, Pauschek a Lásik odohrali slušný zápas. Sú prísľubom do budúcnosti."

Slovensko a Švédsko sa stretli vo štvrtom vzájomnom medzištátnom stretnutí, hráči spod Tatier ani raz nevyhrali. Slováci rovnako ako Švédi nasadili nových hráčov v snahe otestovať ich do ďalších náročných súbojov v boji o Brazíliu. Grigu nik vyslovene nesklamal, ale tiež potvrdil, že nikto ho oslnivým výkonom nepresvedčil, že má isté miesto v ďalšom zápase v základe.

"Ani jeden z výkonov nebol taký excelentný, že by sme povedali, že práve tento hráč musí nabudúce hrať. Žeby si vypýtal miesto v základnej zostave v nasledujúcom zápase," dodal Griga.

Griga krátko zhodnotil aj oba posledné súboje: "Mali sme vyhrať s Litvou, tam išlo vyložene o body, ktoré by nám pomohli v kvalifikácii. Mali sme vyhrať 2:1 a naša situácia by bola v boji o MS ružovejšia. Herne sme vyložene nesklamali ani v jednom zo zápasov. Remíza so Švédskom nie je hanba. Ale opakujem, bolo to devalvované tým, že sme nevedeli dať góly."

Súvisiace články