Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Gréci s Kravárikom postúpili z 2. miesta

Sportnet|25. aug 2004 o 00:00

V pondelok večer vyvrcholili v Aténach zápasy v základných skupinách, po ktorých sú už známe dvojice dnešného štvrťfinále. Z A-skupiny si postup zabezpečilo Srbsko a Čierna Hora, nástupnícka krajina po olympijských víťazoch zo Sydney 2000 Juhoslovanoch,

domáce Grécko aj s naším Andrejom Kravárikom, piaty tím z minuloročného európskeho šampionátu Poľsko so slovenským koučom Igorom Prieložným vo funkcii asistenta trénera a Argentína.

Volejbalová hala v olympijskom komplexe Faliro bola vo vare, keď Gréci hrali so Srbskom a Čiernou Horou o prvé miesto v skupine. Fanúšikovia zažili infarktovú koncovku druhého setu, ktorý Srbi vyhrali až 38:36, a aj v ďalšom priebehu nečekane vyrovnanú drámu. Nakoniec sa objímali Srbi.

Z B-skupiny budú vo vyraďovacej fáze bojovať úradujúci majstri sveta a víťazi prestížnej Svetovej ligy Brazílčania, finalista olympijského tunaja zo Sydney Rusko, úradujúci majster Európy a obhajca olympijského bronzu spred štyroch rokov Taliansko a USA.

V poslednom zápase B-skupiny prehrali nečakane brazílski volejbalisti 1:3 na sety Američanom, napriek tomu postúpili do štvrťfinále z prvej pozície. Neuspel ďalší zástupca starého kontinentu - Holandsko. Pritom "oranjes" mali skvelý vstup do turnaja, keď vo vyše dvojhodinovej päťsetovej dráme zdolali Rusko. Prišli však tri hladké prehry a sen o návrate na medailové pozície z konca 90. rokov minulého storočia sa im rozplynul.

Už zloženie postupovej osmičky sľubuje mimoriadne dramatické a zaujímavé boje.

Dnešný program štvťfinále: Srbsko a Čierna Hora - Rusko (13.00), Taliansko - Argentína (15.00), Grécko - USA (18.30), Poľsko - Brazília (20.30).

Súvisiace články