Golden State vyrovnalo finálovú sériu s Clevelandom

SITA|12. jún 2015 o 06:32

Cavaliers zlyhali v streľbe spoza trojkového oblúka, keď netrafili do koša až 23 z 27 pokusov

CLEVELAND. Golden State Warriors vyrukovali vo štvrtkovom štvrtom finálovom stretnutí basketbalovej NBA s nízkou zostavou a prinieslo im to úspech. Mužstvo z Oaklandu zvíťazilo nad Clevelandom presvedčivo 103:82 a vyrovnalo stav série na 2:2.

Namiesto pivota Andrewa Boguta sa v otváracej päťke hosťujúcich Warriors objavil krídelník Andre Iguodala, na Austrálčanov post centra sa posunul Draymond Green.

Jeden z najlepších obrancov v súťaži Iguodala odohral vyše 39 minút, premenil štyri trojky, doskočil osem lôpt a s 22 bodmi bol so spoluhráčom Stephenom Currym najlepším strelcom tímu.

Cavaliers na celej čiare zlyhali v streľbe spoza trojkového oblúka, keď netrafili do koša až 23 z 27 pokusov, ich celková bilancia z hry tiež nebola oslnivá (29/88).

Viedli len v úvode duelu, o sedem bodov 16:9 naposledy v piatej minúte. Víťazný tím základnej časti však ešte do konca prvej štvrtiny otočil skóre vo svoj prospech a v ďalšom priebehu mal vždy bodovo viac či menej navrch.

Piaty zápas série je na programe v nedeľu 14. júna v Oaklande.

Zápasový zostrih.

Finále play-off NBA 2014/2015 - štvrtý zápas:

Cleveland - Golden State 82:103 (24:31, 18:23, 28:22, 12:27) - stav série 2:2

Cavaliers: Mozgov 28 (10 doskokov), L. James 20 (12 doskokov), T. Thompson 12 (13 doskokov), Dellavedova 10, Shumpert 5 (J.R. Smith 4, Perkins 2, J. Harris 1, M. Miller a James Jones po 0)

Warriors: Curry (4 trojky) a Iguodala (4 trojky) po 22, Draymond Green 17, H. Barnes 14, K. Thompson 9 (D. Lee 9, Livingston 7, Barbosa 2, Speights 1, Bogut, Justin Holiday a McAdoo po 0)

TH: 28/20 - 27/19, fauly: 19 - 21, trojky: 4 - 12, 20 562 divákov

/stav série 2:2/

Domov»Halové športy»Basketbal»Golden State vyrovnalo finálovú sériu s Clevelandom