Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Giraltovciam domáci ani nepožičali loptu

Nezabránil výprasku. Brankár Giraltoviec Štefánik inkasoval osem gólov. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 18. mar 2013 o 23:00

Ouvertúru jarnej štvrtoligovej futbalovej súťaže obstaral iba jediný zápas v Michalovciach na umelej tráve medzi domácim béčkom a Giraltovcami.

Kým ostatní si predĺžili zimné prázdniny, ouvertúru jarnej štvrtoligovej futbalovej súťaže obstaral iba jediný zápas v Michalovciach na umelej tráve medzi domácim béčkom a Giraltovcami. Zemplínčania rozdrvili MFK Slovan 8:1 a ktovie, či hostia cestou domov nehútali i o tom, či neurobili aj chybu, keď pristali na dohodu medzi klubmi, aby sa zápas uskutočnil síce v oficiálnom termíne, ale za situácie, keď počasie a podmienky neumožnili absolvovať kompletné 17. kolo.

GIRALTOVCE. Tréner porazeného tímu Richard Gábor to ale nevidel až tak dramaticky.

„Nie som nejako zvlášť skormútený, hoci až tak veľa gólov sme inkasovať naozaj nemuseli,“ rozhovoril sa kouč Giraltovčanov.

Nevedel si spomenúť, kedy naposledy takto vysoko prehral aj ako hráč (vybavil si v pamäti podobnú porážku pred rokmi s prešovským béčkom taktiež v Michalovciach), takže rozhodne tento výsledok vojde do čiernych análov giraltovského tímu.

„Ukázalo sa, že futbal sa nedá oklamať. Zápas potvrdil, že v Michalovciach majú jasnú futbalovú filozofiu a nastúpili trend, ktorý im prináša výsledky. Pravdaže, pod rezultát sa podpísalo i to, že domáci nastúpili posilnení viacerými jednotlivcami z áčka. Nebyť ich, určite by sme takto zle nepochodili.“

Zjavne bola prevaha na strane hostiteľov a už do prestávky bolo vlastne po zápase.

„Mali svoj deň, padalo im to tam ostošesť. Nazdávam sa, že v nedeľu by tam mal problém aj celok, čo pôsobí o dve súťaže vyššie.“

Už úvod a rýchly gól rezervy predznamenal priebeh merania síl. Ako uviedol lodivod R. Gábor, pre súpera to bol takpovediac prípravný zápas áčkarov.

Ukázal sa rozdiel v trénovanosti, futbalovej kvalite, pripravenosti a hernom štýle. „My trénujeme tri razy do týždňa, oni minimálne dva razy toľko.“

Podľa lodivoda MFK Slovan prím v radoch konkurenta mali legionár Gamkrelidze, ale aj Danko, Smrek či Sedlák, kým päťgólový Hamuľak potvrdil svoju streleckú fazónu z prípravy, keď bol najlepším kanonierom áčka.

Kruté vytriezvenie

„V daktorých fázach sme sa nedostali ani k lopte. Tú nám domáci jednoducho svojimi kombináciami nepožičali, jednoznačne nás prehrali. Do čoho kopli v prvej časti zápasu, to skončilo v sieti. Náš gólman Štefánik je spravidla oporou, teraz si ani nesiahol na loptu a viackrát inkasoval. Nehovorím, že mal zlý deň, ale nepodržal nás tak, ako sme inokedy zvyknutí, lebo vychádzame z toho, že neraz zabráni aj takým pokusom, ktoré volajú po góle. Celkove výkon nášho tímu bol trošku dôvod na hanbu, ale s tým sa treba zmieriť a brať skutočnosť takú, aká je.“

Richard Gábor poznamenal, že každá prehra je na niečo dobrá, a to aj takáto krutá a nemilosrdná. Lebo uzemní prílišné sebavedomie hráčov a otvorí im oči v nazeraní na futbal a svoj zástoj v ňom.

„Chlapci nie sú zvyknutí na to, že v tejto súťaži sa stretávajú s takými rýchlymi a technickými protivníkmi ako naposledy.“

Jedným z mála dôvodov na potlesk pre hostí bol pekný gól Čurlíka. Inak, sympatické bolo i to, že Giraltovce neprišli s „murovacou taktikou“, ale dva góly zo štandardiek ich odhodlanie nalomili.

Nuž, amatérsky futbal sa niečomu priučil od profíkov, hoci aj za cenu bolestivého výprasku.

Porazený sa teraz musí sústrediť skôr na vystúpenia s rovnocennými, no ako podotkol tréner, je zvedavý i na to, ako to bude v prípade pretrvávania nepriaznivého počasia s dohrávkami a zháňaním hráčov na zápasy uprostred týždňa.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.