Pondelok, 6. decembra, 2021Meniny má Mikuláš

Lučenec hostí elitnú spoločnosť. Futsalisti hrajú o Ligu majstrov

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
TASR|26. okt 2021 o 13:30

Mimel Lučenec sa pasuje do úlohy outsidera skupiny.

BRATISLAVA. Slovenský futsalový majster Mimel Lučenec od stredy do soboty (27.-30. októbra) zabojuje v domácom prostredí o postup do elitnej fázy Ligy majstrov 2021/2022.

V centre Novohradu sa okrem domácich predstaví v 1. skupine tzv. Main Round trojica špičkových európskych klubov - Benfica Lisabon z Portugalska, belgický FP Halle-Gooik a MFK Sinara Jekaterinburg z Ruska.

Liga majstrov vo futsale - program 1. skupiny

Streda 27. októbra:
15.30 Benfica Lisabon - FP Halle-Gooik, 18.00 Mimel Lučenec - MFK Sinara Jekaterinburg

Štvrtok 28. októbra:
15.30 MFK Sinara Jekaterinburg - Benfica Lisabon 18.00 Mimel Lučenec - FP Halle-Gooik

Sobota 30. októbra:
14.30 FP Halle-Gooik - MFK Sinara Jekaterinburg 17.00 Mimel Lučenec - Benfica Lisabon

Naozajstnú futsalovú lahôdku by mali ponúknuť najmä zápasy európskeho klubového šampióna z roku 2010 a osemnásobného portugalského majstra z Lisabonu.

Aj účastníci z Ruska a Belgicka však majú kádre nabité kvalitnými legionármi.

Berky: Halle-Gooik je čierny kôň skupiny

Zverencov lučeneckého trénera Mariána Berkyho čakajú extrémne náročné súboje v snahe ukoristiť jedno z troch postupových miest do ďalšej fázy.

"Súperov máme zanalyzovaných, najväčší favorit je Benfica Lisabon s mixom portugalsko-brazílskych hráčov doplnených o legionárov z Ruska, Iránu či Japonska a hviezdami ako Romulo či Robinho. Jej hráči sú extrémne silní v práci s loptou a súbojoch jeden na jedného.

Jekaterinburg tiež dosahuje najvyššiu úroveň, má tím zložený zo starších skúsených hráčov výborne doplnených o mladých z klubovej akadémie. Výborní hráči sú Abramov či Sorokin. Majú podobne ako napríklad kazašský Kajrat prepracovaný systém hry s brankárom v poli, ktorý im dáva extra kreativitu a variabilitu.

A belgický Halle-Gooik je pre mňa čierny kôň skupiny. Pôsobia v ňom brazílski legionári spolu s kvalitnými hráčmi z ďalších krajín, spomeniem Gruzínca Roninha, Chorváta Jelovčiča, Srba Tomiča či Gabriela a Eduarda z Brazílie. Reálne môžu vziať body aj favoritom," povedal v rozhovore pre TASR Berky.

Postupová matematika je daná

Mimel sa pokúsi s favoritmi držať krok a senzačne sa umiestniť do tretieho miesta v tabuľke.

"Dobre vieme, že nás čakajú tri veľmi ťažké zápasy. Cieľom je však pobiť sa o postup. Keď sme hrali turnaj Ligy majstrov pred dvoma rokmi, bol v skupine jeden silný tím a tri relatívne slabšie. Teraz je to naopak, sme vo vyššej úrovni s troma silnými klubmi a jedným relatívne slabším, čo sme my.

Ďalej idú tri tímy, postupová matematika je daná. Ak by sa nám podarilo raz zvíťaziť, bola by veľká šanca postúpiť, no rozhodovať môže aj tabuľka troch, takže uvidíme," vyjadril sa na margo šancí domácich Berky, ktorý je aj reprezentačným trénerom SR.

Lučenec v príprave na futsalový sviatok nechcel nič podceniť, k dispozícii by mal mať kompletný káder.

"My sa chceme sústrediť na seba a dobre sa pripraviť na každého súpera tak, aby sme neurobili hanbu sebe, mestu a slovenskému futsalu. Tím sa nám formoval počas sezóny, nepodarilo sa všetko, niektorých vytypovaných hráčov sme nezískali. Na Ligu majstrov sme sa zodpovedne pripravovali, zvolil som systém aj s minisústredením a viacfázovými tréningami.

Niektorí naši skúsení hráči ako napríklad Attila Fehervári majú menšie zdravotné problémy. Ale tak ako v minulosti ani tie im nezabránia hrať, na takomto fóre sa ide aj cez podobné zranenia."

Tri najlepšie tímy z každej zo štyroch skupín hlavnej fázy v tzv. A-úrovni postúpia do Elite Round, ktorá sa uskutoční 30. novembra až 5. decembra. V nej ich doplnia štyria víťazi skupín B-úrovne. Prestížna súťaž vyvrcholí budúci rok na prelome apríla a mája záverečným turnajom Final Four.

Domácich bude hnať vpred domáce prostredie, do lučeneckej ŠH Arény budú môcť prísť len zaočkovaní diváci.

"Na zápas môžu prísť len zaočkovaní diváci a veríme, že ich bude čo najviac. Je tu veľký záujem o futsal, uvidíme aká bude realita. Všetci chceme, aby naši výborní fanúšikovia boli našim ďalším hráčom," dodal Berky.

Súvisiace články