ViOn po vyše mesiaci bodoval, Košice neudržali rýchle vedenie

Momentka zo zápasu Košice - Zlaté Moravce-Vráble.
Momentka zo zápasu Košice - Zlaté Moravce-Vráble. (Autor: FB/FC Košice)

Zlaté Moravce-Vráble prehrali päť zápasov v sérii.

ŽK: Gono, Stareček

Zlaté Moravce-Vráble: Knobloch - Suľa, Majdan, Nagy, Stareček - Duga, Gono (62. Brenkus) - Mondek (70. Mijič), Hodúr (62. Čerepkai), Švec (81. Nsumoh) - Balaj

Košice: Kira - Golikov (65. Petrák), Fabiš, Jonec, Šindelář, Mizerák - Gallovič, Greššák (85. Liener), Qose (78. Sovič) - Faško, Medved

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

ZLATÉ MORAVCE. Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble remizovali v sobotňajšom zápase 17. kola Niké ligy s FC Košice 1:1.

Zostali na poslednom 12. mieste tabuľky a naďalej čakajú na prvé víťazstvo v ročníku.

Remízou s nováčikom ukončili päťzápasovú sériu prehier. Pre ViOn to bol jubilejný 500. zápas v najvyššej slovenskej súťaži.

Košičania sú s 11 bodmi na priebežnom 10. mieste.

Do vedenia išli hostia, keď sa Medved v 5. minúte dostal za obranu ViOnu po Faškovej prihrávke a zblízka prekonal Knoblocha - 0:1.

O vyrovnanie sa v 33. minúte postaral Švec, ktorý po ľavom krídle vnikol do šestnástky a strelou cez Fabiša prekvapil brankára Kiru.

Hlasy po zápase

Michal Hipp, tréner ViOnu: “Celý týždeň sa u nás niesol s takým imperatívom , že konečne chceme vyhrať. Dostávame lacné góly, či v Dunajskej po aute, doma so Žilinou a dnes opäť hneď v úvode stretnutia čo s nami samozrejme otriaslo. Vypracovali sme si nejaké šance, dali sme krásny gól a boli tam ešte nejaké možnosti, ale tie mal aj super. Cez polčas som musel zvýšiť hlas.

Musíme hrať s tými hráčmi ktorých máme k dispozícii. Minulý týždeň to bol Hodur, dnes debutoval Starecek, hodil som ho do vody a myslím si že celkom dobre zapadol. Pred dvomi dňami som si myslel, že na tomto teréne sa hrať nebude, ale klobúk dole pred ľuďmi, ktorí na tom ihrisku urobili prakticky nemožné.”

Ján Kozák, tréner FC Košice: “Do Moraviec sme išli s istým zámerom, cieľom bolo získať nejaké body. Pomohol nám rýchly gól, mohli sme pridať aj druhý. Naopak prišla kontra domácich a vyrovnávajúci gól. Hrať na takomto teréne je náročné, ale dalo sa. Je rok 2023, prišlo rozhodnutie hrať, tak sa hralo. Nakoniec bod berieme a odchádzame spokojný.”