Dráma až do posledných minút. Slováci poznajú posledného súpera na EURO 2024

Momentka zo zápasu Ukrajina - Island (Autor: TASR/AP)

Finále play-off o účasť na EURO 2024 - B vetva

Ukrajina - Island 2:1 (0:1)

Góly: 54. Cygankov, 84. Mudryk - 30. Gudmundsson

Rozhodoval: Turpin (Fr.)

BRATISLAVA. Futbalisti Ukrajiny si zahrajú na štvrtých majstrovstvách Európy za sebou.

V utorkovom finále play off B-vetvy zdolali Island 2:1 a na šampionáte sa predstavia v E-skupine spolu so Slovenskom, Belgickom a Rumunskom.

Ukrajina sa predstavila na EURO v rokoch 2012, 2016, 2020 a nebude chýbať ani v Nemecku. V semifinále zdolala Bosnu a Hercegovinu 2:1, keď v 85. a 88. minúte otočila z 0:1.

Aj vo finále na neutrálnej pôde vo Vroclave museli jej hráči otáčať nepriaznivý stav, keď po hodine hry inkasovali po strele Gudmundssona. O deväť minút neskôr dostali loptu do siete, no gól neplatil pre ofsajd.

Ukrajinci mali viac z hry i šance a vyrovnali krátko po zmene strán, keď im vyšiel rýchly prechod do útoku, Cygankov obišiel dvoch hráčov a namieril k vzdialenejšej žrdi.

Rozhodnutie prišlo v 84. minúte, po akcii na pravej strane dostal loptu pred šestnástkou Mudryk a poslal ju k ľavej žrdi - 2:1.

Ukrajinci tak vyradili dvoch súperov Slovenska v kvalifikačnej J-skupine ME Bosnu i Island, Luxembursko vypadlo v semifinále C-vetvy s Gruzínskom.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Dráma až do posledných minút. Slováci poznajú posledného súpera na EURO 2024