Žilina bude naberať formu v SAE, zahrá si aj proti ruskému majstrovi

Futbalisti Žiliny počas prvého tréningu zimnej prípravy pred pokračovaní sezóny 2021/2022.
Futbalisti Žiliny počas prvého tréningu zimnej prípravy pred pokračovaní sezóny 2021/2022. (Autor: TASR)
TASR|10. jan 2022 o 21:30

Atraktívny bude zápas proti Zenitu Petrohrad.

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina sa stretli v pondelok na prvom tréningu v rámci zimnej prípravy pred jarným pokračovaním sezóny 2021/2022. Nechýbalo "posviatkové" váženie či plnením si mediálnych povinností.

Hlavný tréner Peter Černák na zraze privítal až 26 hráčov a troch brankárov. Tých čaká v príprave sedem zápasov a sústredenie v Spojených arabských emirátoch.

"Jesenná časť bola náročná, hrali sme dlho, takže každému voľno padlo vhod. Stretli sme sa s rodinami, na ktoré príliš času počas sezóny nemáme. Načerpali sme energiu, ktorú všetci budeme najbližšie týždne potrebovať.

Tešil som sa už na robotu a veci, ktoré sme za plného fortunaligového behu počas jesene nestíhali. V prvom rade sme sa tešili na chalanov, že sme sa znova stretli, i keď nastali nejaké odchody. Všetci však ideme za spoločným cieľom.

Verím, že nás to bude všetkých vzájomne baviť, usmievať sa a tvrdá práca nám bude chutiť," citoval klubový web hlavného kouča.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina.
Peter Černák, tréner MŠK Žilina. (Autor: TASR)

Tréneri budú na hráčov nároční

Zimná príprava "šošonov" bude prebiehať už v klasickom režime, po roku zavítajú opäť do Spojených arabských emirátov. Pre kormidelníka MŠK to bude premiérové sústredenie v pozícii hlavného trénera:

"Prvý týždeň strávime doma, tento blok vyvrcholí zápasom s Podbrezovou. Následne sa sťahujeme na sústredenie do Dubaja za lepšími prírodnými terénmi a klímou, kde budeme môcť pracovať na futbalových veciach, detailoch.

Bude to veľa o komunikácii, vysvetľovaní a stmelení kolektívu. Navyše, čakajú nás kvalitní zahraniční súperi. Určite to splní účel. Aj kvôli dvojzápasom berieme širší káder, každý z hráčov dostane postačujúci priestor, nikto sa nebude môcť sťažovať na to, že nemal šancu ukázať sa. Bude to len na nich, ako sa jej chopia a ako presvedčia trénerov o svojom ďalšom zotrvaní v A-tíme.

Jednoznačne budeme chcieť byť nároční na hráčov. Trend v zahraničí diktuje to, ako treba pracovať a pripraviť hráčov. Budeme sa tomu chcieť priblížiť.

Bude to náročné, ale chalani sú na seba sami prísni a chcú na sebe pracovať. Verím, že individuálne plány ich správne naštartovali a prišli dobre nastavení a ochotní drieť a zlepšovať sa."

Program zimnej prípravy MŠK Žilina:

  • 15. januára: MŠK Žilina - Železiarne Podbrezová (11.00 h)
  • 19. januára: odchod do Dubaja
  • 23. januára: dvojzápas FC Krasnodar - MŠK Žilina (12.00/14.30 h)
  • 25. januára: Zenit Petrohrad - MŠK Žilina (8.00 h)
  • 25. januára: Johor DT FC - MŠK Žilina (14.00 h)
  • 28. januára: FC Riga - MŠK Žilina (13.30 h)
  • 5. februára: Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina (15.00 h)
  • 12. februára: MFK Ružomberok - MŠK Žilina (15.00 h)

Posilou je bývalý hráč Senice

Lodivod Žiliny tiež načrtol káder, v ktorom po zimných odchodoch dostanú príležitosť ďalší mladíci z Akadémie MŠK Žilina.

"Je to filozofia klubu a my sme s ňou stotožnení. Vieme, že chalani niečo pre klub odviedli a chcú sa v kariére posúvať ďalej. Je to prirodzené, a práve preto máme výborne nastavenú prácu v akadémii.

Tá nám produkuje mladíkov hladných po prvom tíme. Na uvoľnené miesta skočia hráči, ktorí na svoju šancu čakali, resp. dostávali menej priestoru. Verím, že diery opäť zacelíme a budeme silní a konkurencieschopní."

V kádri sa predsa len objavil úplný nováčik Elvis Mashike, bývalý hráč Senice.

"Jednoznačne chceme skvalitniť finálnu fázu. Smerom dopredu má to, čo hľadáme a potrebujeme. Elvis vie hrať aj pre mužstvo smerom dozadu. Verím, že keď bude dobre nastavený a pracovitý pre tím, tak nám pomôže a bude posilou."

Nachádzate sa tu: