Chuligáni Trnavy už raz zápas predčasne ukončili. Ten sa opakoval

Bezpečnostné opatrenia na štadiónoch sa zvyšujú priamo úmerne s vynaliezavosťou fanúšikov, respektíve futbalových chuligánov.
Bezpečnostné opatrenia na štadiónoch sa zvyšujú priamo úmerne s vynaliezavosťou fanúšikov, respektíve futbalových chuligánov. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|20. okt 2021 o 14:00

Za čo boli v slovenskej lige udelené kontumácie?

TRNAVA, BRATISLAVA. Futbalové derby Spartak Trnava verzus Slovan Bratislava v nedeľu večer rozhodca Filip Glova predčasne ukončil pre besnenie chuligánov, aké nemá v dejinách slovenskej ligy obdobu.

Očakávajú sa exemplárne tresty, aké tu ešte neboli. 

V stredu zasadalo prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) a vynieslo verdikt. Zápas sa skončil kontumáciou v prospech hostí. Slovan vyhral 3:0, ale nie na trávniku. 

Druhou alternatívou bolo dohratie zápasu, Prezídium ÚLK, ktoré tvorí 12 zástupcov klubov Fortuna ligy a prezident ÚLK, však siahlo po tvrdšom treste. Spartak Trnava sa môže voči rozhodnutiu odvolať.

Podľa slovenských futbalových noriem, ak príde k spôsobeniu predčasného ukončenia stretnutia, môže sa mužstvo potrestať kontumačným výsledkom.

Konštatuje sa to v článku 84 súťažného poriadku.

Ten priamo tvrdí v bode d: Riadiaci orgán súťaže kontumuje stretnutie za spôsobenie predčasného ukončenia stretnutia.

Predčasný koniec za svetlice

Kompetenciu skontumovať zápas má riadiaci orgán súťaže. Ním je Únia ligových klubov.

Ďalšie tresty vynesie Disciplinárka komisia Slovenského futbalového zväzu, ktorá zasadá vo štvrtok. Verdikt však vynesie zrejme až budúci týždeň. 

Disciplinárna komisia môže na základe svojho disciplinárneho poriadku uložiť peňažnú pokutu klubu, uzavrieť štadión pre divákov a urobiť ďalšie opatrenia, aby sa zamedzilo opakovaniu. 

V dejinách slovenskej ligy do dnešného dňa iba dva zápasy ukončil rozhodca predčasne. A iba raz za vyčíňanie chuligánov.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»Chuligáni Trnavy už raz zápas predčasne ukončili. Ten sa opakoval