Pekarík zažil v Berlíne najťažšiu sezónu, mala však sladkú bodku

Peter Pekarík. (Autor: TASR)
SITA|26. máj 2022 o 10:00

Peter Pekarík hodnotí sezónu v Herthe Berlín.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík má za sebou dramatický záver sezóny v Bundeslige v drese Herthy Berlín.

Tridsaťpäťročný skúsený obranca musel so spoluhráčmi bojovať o udržanie sa v najvyššej nemeckej súťaži v dvojzápasovej baráži proti Hamburgu.

Po domácej prehre 0:1 sa berlínskemu klubu podarilo v odvete zvrátiť stav a triumfom 2:0 si zaistilo miestenku medzi elitou aj pre ročník 2022/2023. Pekarík patril k oporám Herthy aj v pokročilom futbalovom veku.

"Túto sezónu považujem za najnáročnejšiu počas môjho desaťročného pôsobenia v Herthe. Väčšiu drámu sme pre našich fanúšikov ani nemohli pripraviť, pretože sa rozhodlo v záverečnom barážovom stretnutí v Hamburgu.

Musím povedať, že to bol enormný tlak na celé mužstvo a som rád, že ten posledný a najťažší krok sme zvládli. Do odvety sme išli s tým, že je to naša posledná šanca, ako zachrániť Herthu v Bundeslige.

Pred odvetou sme zmenili veľa vecí, najmä taktických. Na konci mohla prepuknúť nefalšovaná radosť, a to nielen u nás v kabíne, ale aj u fanúšikov," opísal 109-násobný reprezentant Slovenska záver sezóny pre TA3.

Žilinský rodák odohral plnú minutáž v baráži a celkovo bol jedným z najvyťaženejších hráčov Herthy, s ktorou má zmluvu do konca júna tohto roka.

"Počas celej sezóny sa na lavičke Herthy vystriedali traja tréneri, u ktorých som mal plnú dôveru. V mojom športovom výkone zatiaľ nehrá vek žiadnu úlohu.

V tejto sezóne som odohral 36 ťažkých zápasov. Úprimne, z tejto vyťaženosti mám veľkú radosť," priznal Pekarík.

S trénerom Felixom Magathom už Slovák získal majstrovský titul ako hráč Wolfsburgu v roku 2009 a teraz zažil pod jeho vedením ďalší nezabudnuteľný ročník. Nemecký kouč splnil svoju úlohu a v klube končí.

"Asi si viete predstaviť tú cestu autobusom z Hamburgu do Berlína dlhú tri a pol hodiny. Každú chvíľu nás zastavovali fanúšikovia Herthy a boli neskutočne šťastní, že sme to zvládli," opísal návrat domov po úspešnej baráži Pekarík.

Nachádzate sa tu: