Igor Žofčák (vpravo) a Timotej Múdry v zápase MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|20. máj 2023 o 21:03

O víťazstve Michaloviec rozhodol vlastný gól ešte z úvodu zápasu.

Fortuna liga - skupina o udržanie sa, 10. kolo

Michalovce - Zlaté Moravce 1:0 (1:0)

Gól: 5. Toml (vl.)

Rozhodovali: Gemzický - Poláček, Jekkel. ŽK: Kanu, Száraz, Žofčák - Galád (mimo ihriska), Brenkus

Michalovce: Száraz - Magda, Marjanovič, Ranko, Kotula - Peňa (89. Issa), Njie, Žofčák (67. Slebodník) - Jánošík (82. Begala), Kanu (89. Vaško), Marcin

Zlaté Moravce: Lukáč - Suľa, Bednár, Toml, Čonka (78. Demitra) - Múdry (78. Ďubek), Duga (54. Brenkus) - Almeida, Mondek (54. Sloboda), Pinte, Čerepkai (10. Ikugar)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

MICHALOVCE. Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce budú hrať baráž o účasť vo Fortuna lige. Rozhodla o tom ich sobotňajšia prehra na ihrisku Michaloviec 0:1, po ktorej obsadili v tabuľke predposledné miesto.

Ich súperom v baráži bude druhý tím II. ligy 1. FC Tatran Prešov.

Pre kapitána domácich Igora Žofčáka to bol posledný zápas v profesionálnej kariére. Michalovský tím premiérovo viedol doterajší asistent Vladimír Rusnák, ktorý v záverečnom zápase sezóny nahradil vo funkcii nedávno odvolaného Norberta Hrnčára.

Hráči Zlatých Moraviec potrebovali na vyhnutie sa baráži zvíťaziť v Michalovciach, v takom prípade by do súboja o Fortuna ligu spadol práve MFK Zemplín. Prípadná remíza by vyhovovala Michalovčanom.

Tí začali dôležitý zápas ideálne, keď už od 5. minúty viedli 1:0. Marcinovu strieľanú prihrávku si do vlastnej bránky nešťastne zrazil obranca Toml - 0:1.

Prvý polčas priniesol viacero gólových príležitostí na oboch stranách, ale skóre sa nezmenilo. Pre Žofčáka sa skončil zápas, a zároveň aj kariéra, v 67. minúte, keď ho za veľkého aplauzu vystriedal Slebodník.

Žofčák si užíval ovácie publika až príliš dlho a videl žltú kartu. Michalovčanom sa napokon podarilo udržať tesný náskok a sezónu zakončili víťazstvom po troch prehrách.

Hlasy po zápase

Vladimír Rusnák, tréner Michaloviec: "V takomto zápase o vyhnutie sa baráži sme si nezaslúžili byť my ani hostia. Aj my aj oni sme mali šance vyhnúť sa tomu. Vyšli sme z toho víťazne a chcem sa poďakovať chlapcom, pretože je to ich zásluha. Dali sme rýchly gól, no hostia si vytvorili viaceré šance, pri ktorých nás podržal brankár. V druhom polčase sme preukázali veľkú túžbu a priklonilo sa k nám aj šťastie. Ďakujem fanúšikom za to, že nás prišli podporiť a priniesli nám veľmi pozitívnu energiu."

Ivan Galád, tréner Zlatých Moraviec: "Je veľmi nepríjemné prehrať takýto zápas vlastným gólom z úvodu zápasu. Myslím si, že v baráži sme spravodlivo. Teraz je na nás, aby sme boli rozumní a využili najbližšie hodiny a dni na to, aby sme baráž zvládli."