Fotogaléria (14)
Futbalisti Sparty Praha. (Autor: TASR / AP)
Ivan Mriška|14. mar 2024 o 23:50

Český majster nestačil na veľkú kvalitu anglického giganta.

LIVERPOOL. O vstupenky bol obrovský záujem. V priebehu niekoľkých minút bol sektor hostí na štadióne Anfield vypredaný.

Fanúšikovia Sparty Praha však zažili v Anglicku šok. Už za štrnásť minút prehrával český majster v odvete osemfinále Európskej ligy s Liverpoolom 0:4. „Štart hrôzy, futbalový horor,“ píše český Sport.

Štyri góly inkasovali Pražania v priebehu siedmich minút. „Sparta dostala od Liverpoolu brutálnu lekciu,“ dodal Sport.

Liverpool bol lepší vo všetkom

Zápas pripomínal hru mačky s myšou. Anglický gigant hral, čo potreboval.

Rozdiel bol priepastný v skóre, hre, rýchlosti, pohybe, technike i v individuálnych schopnostiach. Proste vo všetkom, čo futbal prináša.

Keď k tomu pridáme šialené a naivné bránenie, nemohlo to pre Spartu dopadnúť dobre,“ kritizuje web idnes.cz.

Tesne pred odchodom do kabín Sparta predsa skórovala. Z ojedinelej šance korigoval na 4:1 srbský legionár Veljko Birmančevič.

Fotogaléria: FC Liverpool - Sparta Praha (Európska liga, osemfinále)

Po zmene strán však pridal adept na zisk trofeje ďalšie dva góly a zvíťazil 6:1. Liverpool mohol vyhrať aj vyšším rozdielom, ale proti bol brankár Sparty Peter Vindahl.

„Štyri rýchle góly a potom exhibícia. Liverpool vyškolil neškodnú Spartu,“ charakterizujú zápas české médiá.

Sparta sa v obrane trápi. V posledných troch zápasoch inkasovala dovedna pätnásť gólov. V nedeľu prehrala v českej najvyššej súťaži v Plzni 0:4. Liverpoolu podľahla v súčte oboch zápasov hrozivo 2:11.

Kapitán Krejčí: Nemali sme deň

Sparťania aj v odvete pomohli favoritovi individuálnymi chybami. A čisté svedomie nemal ani kapitán českého majstra Ladislav Krejčí. „Nebol to náš deň, najmä to teda nebol môj deň,“ vravel novinárom po zápase tichým hlasom.

Do očí sa mu tisli slzy. Veľký súboj si predstavoval inak.

„Ťažko sa hľadajú slová. Ale také momenty v živote prídu. S týmito tímami sa do zápasu vracia veľmi ťažko. Snažíte sa bojovať, ale veľa z nás bolo v tejto situácii prvýkrát,“ pokračoval.

Po katastrofálnom úvode a rýchlych štyroch góloch favorita si zvolal do stredového kruhu spoluhráčov a niečo im vysvetľoval.

„Hovoril som, čo by sa mohlo zmeniť. O čo presne išlo, si nechám pre seba," dodal.

Krejčí bol po krutej prehre evidentne zdrvený. „Dúfam, že nás to do budúcna zocelí,“ dodal kapitán Sparty a tlačový hovorca klubu ho radšej odviedol späť do kabíny.

Dánsky tréner Sparty Brian Priske v hodnotení vravel, že jeho zverenci majú za sebou ťažký týždeň.

Naši hráči si v Česku vypočujú veľa kritiky, ale hrali proti tímu, ktorý by mal byť v Lige majstrov a môže vyhrať Premier League. Na vlastné oči sme videli, že tímová aj individuálna kvalita je inde. Chlapci sa vyspia a povedia si, že mali naozaj dobrú sezónu v Európe. Z toho si odnesú pozitíva,“ cituje Priskeho isport.cz.

Domov»Futbal»Európska liga»Liverpool vyškolil neškodnú Spartu. Nemal som svoj deň, vravel zdrvený kapitán