Od radosti chcel preskočiť tribúnu. Košičania vyhrali vďaka vykúzleným nožničkám

Anane Tidjani.
Anane Tidjani. (Autor: TASR)
Svjatoslav Dohovič|2. dec 2023 o 09:54

Na výhru čakali trinásť týždňov.

KOŠICE. Košičania po desiatich prehrách zvíťazili nad Michalovcami gólom v nadstavenom čase a presne po trinástich týždňoch si mohli po ligovom zápase v šatni zakričať víťazný pokrik.

Michalovčania sa víťazného pocitu nedočkali ani v 16. kole a na ligové víťazstvo čakajú už 192 dní.

Keď päť minút pred koncom zápasu po množstve nevyužitých michalovských šancí zapadla aj s prispením tyčky za chrbát košického brankára Matúša Kiru strela Michalovčana Daniela Magdu, niekoľko Košičanov sa bezradne zložilo na trávnik a zdalo sa, že šesťbodový zápas tímov z dolného konca tabuľky sa skončí deľbou bodov.

Keď Košičania v nadstavenom čase druhýkrát v zápase využili chybu súpera a sviatočný strelec Bernard Petrák ukončil trojmesačné čakanie na ligové víťazstvo, na trávnik si bezmocne zaľahlo niekoľko michalovských hráčov.

FOTO: Momentky zo zápasu Košice - Michalovce

Anane vykúzlil nacvičené nožničky

Košičanov poslal v prvom polčase do vedenia beninský krídelník Tidjani Anane, ktorý po sedemnástich minútach zápasu efektnými nožničkami poslal loptu do siete po rýchlej kontre a centri Lukáša Fabiša.

Podľa vlastných slov zúžitkoval pri prvom góle v košickom drese tréningy takéhoto zakončenia počas pandémie a aj pred zápasom vraj v šatni povedal, že ak dá gól, tak to bude práve takto.

Ešte pred otváracím gólom duelu Michalovčania naznačili, že chcú v Košiciach uspieť. Košický brankár Matúš Kira musel v prvých desiatich minútach dvakrát hasiť tvárou v tvár proti súperom po chybách obrany.

Napokon svoj vynikajúci výkon vyšperkoval v závere prvého polčasu, keď pri pokutovom kope vychytal Lukáša Jánošíka.

„Pripravujeme sa na všetko možné, aj na toto sme sa pripravovali. Ale stále je to lotéria. Môžete sa pripravovať ako chcete, strelec to môže v poslednej chvíli zmeniť a kopnúť to do stredu. Ale som rád, že som mužstvu pomohol,“ komentoval penaltovú situáciu Kira, ktorému rovnako ako určite všetkým jeho spoluhráčom padol veľký kameň zo srdca.

„Odľahlo mi, verte mi. Nevyhrať desaťkrát je naozaj na palicu. Hoci dnes ten výkon bol asi najhorší z tých štyroch zápasov pod novým trénerom bojovnosťou získané tri body sa počítajú. Sme radi,“ priznal jeden z košických hrdinov zápasu.

Pochválil ho aj tréner Ján Kozák ml., ktorému sa v predchádzajúcich zápasoch výkony brankárov nie príliš pozdávali.

„Keď je možnosť chváliť, tak musíme chváliť. A dnes bol Kira fantastický. Pre nováčika je každý zápas ťažký, ale keď vás podrží brankár, tak je to predpoklad úspechu a dnes bol výborný,“ poznamenal Kozák na adresu Kiru.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»Od radosti chcel preskočiť tribúnu. Košičania vyhrali vďaka vykúzleným nožničkám