Televízia ukončila spoluprácu s expertom, ktorý v priamom prenose urazil mladíka Barcelony

Lamine Yamal v zápase proti PSG.
Fotogaléria (20)
Lamine Yamal v zápase proti PSG. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. apr 2024 o 12:48

Fanúšikovia a diváci na toto vyhlásenie reagovali prejavmi pohoršenia, ktoré deklarovali najmä na sociálnych sieťach.

BRATISLAVA. Televízia Movistar ukončila spoluprácu s expertom Germánom Burgosom, ktorý pred stredajším prvým zápasom štvrťfinále Ligy majstrov medzi Parížom Saint-Germain a FC Barcelona urazil stredopoliara katalánskeho tímu Lamina Yamala.

Burgos v priamom prenose na adresu mladíka uviedol, že "ak sa mu nebude dariť vo futbale, skončí na semaforoch".

Päťdesiattriročný Argentínčan nevhodný komentár vyriekol v štúdiu v priamom prenose pri záberoch na 16-ročného futbalistu.

Movistar je na území Španielska držiteľom televíznych práv na vysielanie Ligy majstrov. Informáciu priniesol španielsky denník Mundo Deportivo.

Fanúšikovia a diváci na toto vyhlásenie reagovali prejavmi pohoršenia, ktoré deklarovali najmä na sociálnych sieťach.

Oveľa viac však zarezonovala skutočnosť, že hráči oboch tímov odmietli po zápase poskytovať akékoľvek rozhovory televízii Movistar. Tá sa už stihla za Burgosov výrok Yamalovi a ďalším dotknutým stranám ospravedlniť.

"Movistar odsudzuje akýkoľvek druh diskriminácie a nedovolí tento typ komentára od žiadneho zo zamestnancov alebo spolupracovníkov televízie," uviedla televízia, ktorá je tiež vlastníkom televíznych vysielacích práv aj na najvyššiu domácu súťaž La Ligu.

Fotogaléria zo zápasu PSG - Barcelona (Liga majstrov - 1. zápas štvrťfinále)

Slovné spojenie "skončiť na semaforoch",ktoré Burgos použil, naráža na umývačov okien, predajcov hygienických vreckoviek, časopisov a iných predmetov nízkej hodnoty priamo na križovatkách miest v Španielsku.

Za svoj výrok sa ospravedlnil už aj bývalý asistent trénera Diega Simeoneho v klube Atlético Madrid.

“Chcel by som mať schopnosti Lamina. Bol to komentár, ktorý nechcel nikoho uraziť. Ak sa cítil urazený, ospravedlňujem sa. Ospravedlňujem sa. Nebol to môj zámer. Žartovanie občas dostáva ľudí do problémov,“ povedal bývalý brankár Mallorcy, Atlética Madrid ale aj argentínskej reprezentácie.

"Dobré ráno do sveta, prosím len o rešpekt k deťom iných ľudí. Ďakujem," reagoval na urážku Lamina Yamala jeho otec Mounir na svojom instagrame.

Jeho syn sa v stredu pri triumfe FC Barcelona 3:2 na ihrisku PSG stal historicky najmladším hráčom Ligy majstrov, ktorý zasiahol do štvrťfinálovej časti tejto súťaže.

Španielovi s marockými koreňmi sa to podarilo vo veku 16 rokov a 272 dní.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Liga majstrov»Televízia ukončila spoluprácu s expertom, ktorý v priamom prenose urazil mladíka Barcelony