Nastalo množstvo zmien. Sereď pred štartom jari rieši posilu do obrany

Juraj Jarábek.
Juraj Jarábek. (Autor: TASR)
TASR|9. feb 2022 o 16:51

Do kádra pribudli ligou odskúšané mená.

TRNAVA. Futbalová Sereď vstupuje do jarnej časti Fortuna ligy 2021/2022 s množstvom zmien v hráčskom kádri.

Počas zimnej prestávky z tímu odišlo až desať hráčov, v kolónke príchodov je zatiaľ päť mien. Minimálne jeden ďalších transfer však ešte zostáva v hre.

V ŠKF ORION TIP Sereď nepokračujú Andrej Kadlec (MTK Budapešť), Ľubomír Michalík (Galanta), Alexander Tóth, Nikola Gatarič (obaja ukončenie zmluvy), Dominik Kříž (ukončené hosťovanie z Plzne), Ondrej Machuča (Třinec), Bernard Karrica (ukončené hosťovanie Rijeka), Dejan Iliev (po hosťovaní z Arsenalu zamieril do Trenčína), Samuel Prachar (Pohronie) a Ayotunde Ikuepamitan.

Do kádra pribudli ligou odskúšané mená ako Petr Bolek (Karviná, hosťovanie), Martin Šulek (Trenčín), Martin Košťál (Jagiellonia), Andrej Fábry (Dunajská Streda, hosťovanie) a severomacedónsky obranca Todor Todoroski (Radnički Niš).

"Ešte stále je otvorený príchod jedného zaujímavého futbalistu na stopérsky post," povedal na stredajšej tlačovej konferencii pred štartom jarnej časti FL tréner mužstva Juraj Jarábek.

"Musím povedať, že som spokojný s tým, ako sa nám podaril tím doplniť na náš štýl hry. Verím, že sa dostaneme do prvej šestky, čo je náš športový cieľ," doplnil.

Káder Serede:

brankári: M. Chudý, Bolek, Šípka, Yakubu

obrancovia: Šulek, Todoroski, Katunský, Popovič, Dias, Hurtado, Hučko, Morong

stredopoliari: Košťál, A. Fábry, Ljubiči, Iglesias, Mičin, Yao, Cobnan, Ridwan, Jureškin, Potoma

útočníci: Radič, Haša

príchody: Šulek (Trenčín) Košťál (Jagiellonia), Todoroski (Radnički Niš), Bolek (Karviná, hosťovanie), A. Fábry (Dunajská Streda, hosťovanie)

odchody: Kadlec (MTK Budapešť), Michalík (Galanta), Tóth, Tatranský, Gatarič (všetci ukončenie zmluvy), Kříž (ukončené hosťovanie z Plzne), Machuča (Třinec), Karrica (ukončené hosťovanie Rijeka), Iliev (po hosťovaní z Arsenalu zamieril do Trenčína), Prachar (Pohronie)

Koučove slová potvrdil za hráčsku kabínu Adam Morong: "Myslím si, že chalanov, ktorí odišli, sme nahradili veľmi dobre. Kvalita v mužstve je veľmi veľká.

Samozrejme, až ligové zápasy to ukážu, pretože príprava je jedna vec a súťaž druhá. Pripravení sme však dobre, mužstvo má silu."

Sereď vstúpi do ligy už v piatok zápasom na pôde Michaloviec. Na východ republiky vycestuje mančaft už vo štvrtok a prespí v hoteli na Zemplínskej Šírave. Z pohľadu boja o prvú šestku pôjde o takpovediac "šesťbodový" duel.

"Tešíme sa na Michalovce, verím, že štart do ligy sa nám podarí podľa predstáv. Doma sme s nimi prehrali, bude to vyrovnané. Pozeráme na seba, máme to vo vlastných rukách, určite ideme do každého zápasu s tým, aby sme vyhrali," uviedol Jarábek.

Doplnil, že k dispozícii má aktuálne kompletný káder s výnimkou dlhodobo zraneného stopéra Hurtada.

"Ide o jedného z top stopérov ligy, bohužiaľ, zdravotné problémy u neho pretrvávajú od duelu so Slovanom. Inak sú ostatní hráči zdraví a prekonaní," narážal na ochorenie COVID-19, ktorým si v zimnej príprave prešla drvivá väčšina hráčov ŠKF.

Sereď na jeseň hrávala domáce zápasy v Trnave, otázku vlastného štadióna stále nemá vyriešenú, čo môže byť pred ďalším ligovým ročníkom problém, nakoľko klub už nemusí dostať v licenčnom konaní ďalšiu výnimku pre chýbajúcu infraštruktúru.

"Výstavba štadióna je projekt, ktorý patrí pod mesto Sereď. Pevne veríme, že sa štadión postaví a splníme infraštruktúrne kritéria.

Za klub môžem povedať, že určite splníme ekonomické a pevne verím, že aj športové. Sme optimisti a verím, že to dobre dopadne," poznamenal generálny manažér klubu Marián Černý.

Podľa jeho slov v klube disponujú informáciou, že v najbližších dňoch majú začať búracie práce na hlavnej tribúne.

Prípravné zápasy:

Sereď - Komárno 1:1, Gyirmót - Sereď 1:5, Sereď - Rohožník 3:2, Slovan Bratislava - Sereď 1:2

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»Nastalo množstvo zmien. Sereď pred štartom jari rieši posilu do obrany