Schick po štvorgólovom koncerte: Chcem dostať Leverkusen do Ligy majstrov

Patrik Schick.
Patrik Schick. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. dec 2021 o 12:25

Dortmund po derby s Bayernom hromžil na rozhodcu.

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov po triumfe v derby nad Borussiou Dortmund 3:2 odskočili na čele tabuľky svojmu súperovi už na štyri body.

V súboji elitných kanonierov mal navrch Poliak Robert Lewandowski, ktorý dvoma gólmi pomohol k výhre Bavorov, jeho náprotivok Erling Haaland sa presadil raz.

Do hry o najlepšieho strelca súťaže však v sobotu výrazne prehovoril ďalší elitný útočník. Čech Patrik Schick z Leverkusenu zaznamenal prvýkrát v kariére štyri góly pri debakli Fürthu 7:1.

Po derby kritizovali rozhodcu

Lepší štart do šlágra 14. kola mali domáci hráči, ktorých poslal už po piatich minútach do vedenia Julian Brandt. Bayern do polčasu otočil zásluhou Lewandowského a Kingsleyho Comana, no ihneď po zmene strán sa postaral o vyrovnanie Haaland.

Štvrťhodinu pred koncom však zahral domáci Mats Hummels vo vlastnej šestnástke rukou a Lewandowski z penalty rozhodol o triumfe Bavorov. Domáci kouč Marco Rose potom videl za protesty červenú kartu.

Trénera i fanúšikov domáceho tímu nahnevali rozhodnutia hlavného arbitra Felixa Zwayera, ktorý po konzultácii s VAR udelil penaltu Bayernu, ale pri spornom momente na opačnej strane si ani nepozrel video.

Zwayer odpískal ruku Hummelsa po tom, čo ho trafil center z rohu do lakťa, pričom stopér domácich pri súboji zakopol.

Predtým sa dožadoval pokutového kopu kapitán Borussie Reus po súboji s Lucasom Hernandezom, no neúspešne.

"Je hanba, že sa o takomto zápase rozhodne takto," hromžil Rose. K jeho názoru sa priklonil aj útočník Bayernu Thomas Müller: "Dalo sa to pískať," povedal o spornom súboji Hernandeza s Reusom.

"Je trpké, že takýto zápas rozhodnú takéto momenty. Chápem ich hnev, no chápem aj rozhodcu v jednotlivých situáciách," citovala ho agentúra AP.

Zwayer po zápase uviedol, že pri Hummelsovej ruke si musel pozrieť video, keďže nevidel, či má lakeť vystrčený, ale pri Reusovej situácii mal jasný výhľad a videorozhodca v Kolíne nad Rýnom jeho rozhodnutie nenamietal.

"Mal som veľmi jasný a jednoznačný dojem, ktorý bol nakoniec skontrolovaný a potvrdený na monitore v Kolíne nad Rýnom," povedal.

Borussia už v závere nedokázala odpovedať na penaltu a tak si pripísala prvú domácu prehru v sezóne a na Bayern, ktorý vyhral šiesty vzájomný duel v sérii, stráca štyri body.

Schick prirovnal gólový koncert ku kečupu

Lewandowski zaznamenal už 16. ligový gól a kraľuje tabuľke strelcov, Haaland ich nazbieral jedenásť. Medzi oboch kanonierov sa dostal dvanásťgólový Patrik Schick.

Český reprezentant strelil tretinu z nich pri debakli Fürthu 7:1. Domáci si tak upevnili tretiu priečku v tabuľke, na Dortmund strácajú tri body.

Schick sa pred týždňom vrátil do zostavy Leverkusenu po približne mesiac trvajúcej pauze spôsobenej zranením. Proti Fürthu si pripísal asistenciu na tretí gól svojho tímu tesne pred prestávkou a potom strelecky explodoval po zmene strán.

Prvýkrát sa presadil v 49. minúte a od 69. minúty pridal ďalšie tri góly v rozpätí siedmich minút. Z ihriska odišiel v 81. minúte.

"To máte ako s fľaškou od kečupu. Otvoríte ju, dlho sa nič nedeje a potom všetko vytečie naraz," citoval ho idnes.cz.

Schick verí, že strelecká fazóna mu bude pokračovať a ako cieľ si dal vystrieľať Leverkusenu Ligu majstrov: "Tento pocit mi chýbal, ale keď máte za sebou takýchto spoluhráčov, viete, že sa bude dostávať často do šancí. Chcem nás dostať do Ligy majstrov."

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Schick po štvorgólovom koncerte: Chcem dostať Leverkusen do Ligy majstrov