Fotogaléria (20)
Tréner Xavi. (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)
Pavol Spál|17. apr 2024 o 07:45

Katastrofa, nemôžeme mlčať, čertil sa Xavi.

BRATISLAVA. Keď strelila Barcelona po jeho famóznej akcii prvý gól, bol v tranze.

Šestnásťročný Lamine Yamal objal kameru až tak, že sa celá triasla. Rysoval sa ako hlavný hrdina, ale tréner ho stiahol z hry už v tridsiatej minúte, z taktických dôvodov.

Po zápase si Yamal pod kapucňou zakrýval tvár a plakal.

Jeho Barcelona v odvete štvrťfinále Ligy majstrov prehrala doma s Parížom Saint Germain (PSG) 1:4. Keďže prvý zápas skončil 3:2, ďalej postupuje francúzsky majster.

Barcelona viedla 1:0, keď skóroval Raphinha. Zlom v zápase prišiel po polhodine, keď bol vylúčený stopér Ronald Araujo.

„Boli sme rozrušení, nahnevaní. Červená karta zmenila zápas, dovtedy sme boli dobre organizovaní,“ vravel Xavi. V tejto sezóne bol vylúčený už tretíkrát, čo je viac ako počas celej jeho hráčskej kariéry.

„Je škoda, že celosezónnu prácu takto zničí verdikt rozhodcu,“ dodal Xavi.

Fotogaléria zo zápasu Barcelona - PSG (Liga majstrov - odveta štvrťfinále)

Xavi: Rozhodca bol veľmi zlý, katastrofa

V druhom polčase od hnevu rozkopal banner, ktorý oddeľuje kamery, a rumunský rozhodca István Kovács mu dal červenú kartu. Po zápase si Xavi na trávniku počkal arbitra a slovne naňho útočil.

„Povedal som rozhodcovi, že bol veľmi zlý, že to bola katastrofa. Zabilo to zápas. Nerád hovorím o rozhodcoch, ale musíme to povedať, nemôžeme mlčať,“ pokračoval Xavi.

Barcelončanom tiekli nervy, cítili krivdu.

„Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať tento zápas, boli sme sústredení,“ vravel pre Movistar Plus útočník Paríža Ousmane Dembélé.

V úvode zápasu mu nevyšla finta, pošmykol sa na lopte a nešikovne padol. Fanúšikovia Barcelony na to reagovali škodoradostným smiechom.

Dembélé sa škeril

Domov»Futbal»Liga majstrov»Tréner Barcelony rozkopal banner, útočil na rozhodcu: Bol hrozný, zabil zápas, tvrdí