Marcelli nahradil Weissa a zažiaril, vynikajúci zápas odohral aj Strelec

David Strelec (vľavo) sa teší z gólu so spoluhráčom Tigranom Barseghjanom.
David Strelec (vľavo) sa teší z gólu so spoluhráčom Tigranom Barseghjanom. (Autor: TASR)
TASR|4. nov 2023 o 16:55

Do hry zasiahol aj Vladimír Weiss ml.

Niké liga - 13. kolo

Banská Bystrica - Slovan Bratislava 1:4 (1:1)

Góly: 10. Uhrinčať - 48. a 86. Marcelli, 30. Čavrič, 55. Strelec

Rozhodovali: Glova – Bednár, Halíček, 3130 divákov

ŽK: Rymarenko, B. Ľupták, Godál, Polievka - Abubakari

Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Godál, Willwéber – Pišoja (69. Hanes), Richtárech (60. Arevalo), Hlinka, B. Ľupták (87. Guimaraes), Záhumenský (69. Slebodník) – Polievka (87. Mičuda), Rymarenko

Slovan: Trnovský – Zmrhal, Kašia, Bajrič, Lovat (46. Blackman) – Agbo, Lichý – Barseghjan (81. Zuberu), Strelec (72. Savvidis), Weiss ml. (46. Marcelli) – Čavrič (77. Abubakari)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

BANSKÁ BYSTRICA. Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali v domácej súťaži už ôsmy zápas po sebe a upevnili si prvé miesto v tabuľke.

V rámci 13. kola Niké ligy síce pod Urpínom od desiatej minúty prehrávali 0:1, ale napokon zdolali domácu Banskú Bystricu po výsledku 4:1.

Jedným z hrdinov zápasu bol David Strelec, ktorý bol pri troch góloch hostí.

Po polhodine hry asistoval pri góle Aleksandara Čavriča, v 48. minúte prihral na gól Ninovi Marcellimu a o sedem minút neskôr sám skóroval.

Prvýkrát od 8. októbra sa v zostave belasých objavil kapitán Vladimír Weiss ml., no odohral len prvý polčas, po ktorom ho nahradil Marcelli. Odchovanec Slovana bol napokon dvojgólový, keďže v 86. minúte uzavrel skóre.

Slovan má aktuálne sedembodový náskok pred druhou Žilinou a už sa môže sústrediť na pohárové povinnosti. Vo štvrtok opäť vyzve LOSC Lille.

Priebeh zápasu Banská Bystrica - Slovan Bratislava

Do vedenia išli domáci v 10. minúte, keď po rohu hostia neodvrátili loptu do bezpečia a do siete ju po centri Polievku na zadnej žrdi poslal Uhrinčať.

Potom v šestnástke Kašia zastavil Polievku v šanci, pričom netrafil loptu, ale píšťalka Glovu zostala i napriek protestom nemá.

Krátko na to na opačnej strane Strelec prešiel po ľavej strane pokutového územia ako nôž maslom, naservíroval loptu voľnému Čavričovi a ten sa nemýlil.

Na začiatku druhého polčasu navrátilca do zostavy Weissa ml. vystriedal Marcelli a hneď dal aj gól, keď po akcii na jeden dotyk namieril z prvej k žrdi.

V 55. minúte bolo 1:3 po prieniku Čavriča, keď zrazenú loptu Uhrinčaťom poslal pri pravej žrdi pätičkou odzadu efektne do brány Strelec. V závere Slovan poistil výhru Marcellim, ktorý z 15 m napriahol presne k žrdi.

Hlasy po zápase

Miroslav Auxt, tréner B. Bystrice: "Predviedli sme dva rozdielne polčasy. V prvom sme boli Slovanu vyrovnaným súperom, vytvorili sme si dostatok šancí, ale gól sme dali iba po štandardke. Zlomový bol pre nás druhý gól a chyby, ktoré sme spravili pri treťom góle. Potom sa chlapci chceli vyrovnať súperovi, ale prepadávali sme a to bola voda na mlyn pre Slovan, ktorý je lepší v prechodovej fáze, čo aj využil.

Pre nás je to veľké ponaučenie, hlavne sa musíme poučiť z druhého polčasu. Musíme si zanalyzovať chyby pri druhom a treťom inkasovanom góle, vyhodnotiť si, kedy rýchlejšie zahrať loptu. Či mala byť penalta za stavu 1:0, už teraz neovplyvníme. Robo Polievka bol nahnevaný, cítil tam kontakt, ale mali sme aj iné šance, ktoré sme mohli dotiahnuť do gólu na 2:0. Ak by sa tak stalo, v defenzíve by sme boli viac koncentrovanejší a Slovan by to mal ťažšie."

Vladimír Weiss st., tréner Slovana Bratislava: "Som rád, že takto dopadol zápas po nie dobrom našom úvode. Boli sme v prvom polčase nepozorní, málo sme behali bez lopty. V druhom to už bolo oveľa lepšie. Dali sme štyri góly v zápase, mali sme tam ešte ďalšie šance, nebezpečné kontry. Za stavu 0:0 a 1:0 sme neboli aktívni a hladní tak, ako sme chceli.

Do mužstva som vrátil po vyše mesiaci Vlada Weissa, vedel som, že nie je ešte fyzicky pripravený na sto percent, ale chcel som mu pomôcť, no nie vždy to vyjde tak, ako si človek predstavuje. Boli sme dohodnutí na polčas s Vladom aj Lovatom. Po zmene strán to bol výborný nástup, hrali sme dobre nielen v ofenzíve, ale aj v defenzíve.

Dobre sme bránili po inkasovanom góle Roba Polievku, dostupovali sme ho, zdvojovali. Cez polčas som nekričal, vedel som, že to príde, že budeme viac behať a kombinovať. Teší ma, že aj Nino dal dva góly, pomohol mužstvu. Ukázal potenciál a bojuje o miesto v základnej zostave."