Útočník Manchestru odmietol hrať, média hovoria o jeho odchode

Anthony Martial. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. jan 2022 o 11:00 (aktualizované 16. jan 2022 o 16:09)

Spomína sa hosťovanie do FC Sevilla.

BIRMINGHAM. Francúzsky útočník Anthony Martial údajne odmietol zaradenie do kádra futbalistov Manchestru United na sobotňajší ligový duel na pôde Aston Villy (2:2).

Po zápase to uviedol kouč hostí Ralf Rangnick. Hráč však toto tvrdenie poprel na sociálnej sieti Instagram.

"Nechcel byť v kádri na zápas. Za normálnych okolností by v ňom nechýbal, ale nechcel a to je aj dôvod, prečo s nami neodcestoval," vysvetlil hráčovu absenciu Rangnick, ktorý preto musel nechať jedno miesto na lavičke pre náhradníkov neobsadené.

Útočník na toto vyjadrenie reagoval o niekoľko hodín: "Nikdy neodmietnem hrať zápas za Manchester United. Som tu sedem rokov a vždy som rešpektoval klub aj fanúšikov," uviedol Francúz na sociálnej sieti Instagram.

Dvadsaťšesťročný Martial prišiel do United v roku 2015 z AS Monaco, ale nemá pevné miesto v základnej zostave a v médiách sa spomína jeho možný odchod na hosťovanie do FC Sevilla.

Na trávniku sa v zápase neobjavil od 2. decembra, keď manchesterský klub vyhral nad Arsenalom 3:2 a v prebiehajúcej sezóne nastúpil len v dvoch ligových stretnutiach. Francúzsky reprezentant má zmluvu platnú do roku 2024, United majú zároveň opciu na jej predĺženie o ďalší rok.

Manchester United viedol vďaka presným zásahom Bruna Fernandesa na trávniku Aston Villy už 2:0, o náskok však v závere prišiel a iba remizoval 2:2.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: