Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Fuhr sa teší do Siene slávy, následuje Gretzkého, Kurriho a Hamiltona

TASR|26. júl 2003 o 11:10

Edmonton 27. júla (TASR) - Bývalý skvelý hokejový brankár a päťnásobný držiteľ Stanleyho pohára Grant Fuhr sa v tomto roku dočká významnej pocty. V októbri ...

Edmonton 27. júla (TASR) - Bývalý skvelý hokejový brankár a päťnásobný držiteľ Stanleyho pohára Grant Fuhr sa v tomto roku dočká významnej pocty. V októbri sa dres s jeho číslom 31 ocitne tesne pod strechou haly kanadského klubu Edmonton Oilers a o mesiac neskôr sa stane členom Siene slávy NHL.

V Edmontone sa stane Fuhr iba štvrtým hokejistom, ktorého si uctili týmto spôsobom. Pred ním sa podobného vyznamenania dočkali len fenomenálny Wayne Gretzky, Fín Jari Kurri a opora Oilers zo šesťdesiatych rokov Al Hamilton.

"Som nesmierne vzrušený. O pocte v Edmontone i o prijatí do Siene slávy som sníval, ako o krásnej bodke za mojou hokejovou kariérou. Teraz sa mi tento krásny sen splnil," vyjadril sa bývalý kanadský reprezentant, ktorý na ľadových plochách NHL strávil 17 sezón.

V súčasnosti sa rodák z provincie Alberta venuje najmä golfu. Na blížiacom sa turnaji FleetBoston Classic, kde si v rámci exhibície zahrajú viacerí hráči z NHL, patrí medzi najväčších favoritov. Fuhr y sa snaží dostať aj medzi profesionálov, no zatiaľ sa mu nepodarilo kvalifikovať sa ani na jedno podujatie kanadskej PGA Tour.

tc pb

Súvisiace články