Nové vedenie, dva postupy po sebe. V Banskej Štiavnici je futbalový boom

(Autor: FK Sitno)
Ivan Mriška|15. jún 2022 o 10:08

V prospech FK Sitno rozhoduje skúsenosť.

BANSKÁ ŠTIAVNICA. V tíme majú ťahúňov, ktorí hrali na najvyššej úrovni. Aj v zahraničí. FK Sitno Banská Štiavnica je istým víťazom štvrtej ligy Juh SsFZ.

Triumf pečatili Banskoštiavničania domácim víťazstvom 3:0 nad Poltárom.

„Je to krásny pocit. Odmena za poctivú prácu. Parádna bodka po skvelej sezóne,“ teší sa najlepší strelec mužstva a podporovateľ FK Sitno Banská Štiavnica Daniel Hudák.

Nováčik, ktorý postúpil

Tím spod Sitna triumfoval vďaka skúsenostiam a kvalite. Športový riaditeľ a hrajúci tréner Lukáš Pellegríni vytvoril spolu s vedením skvelú partiu hráčov.

„Sezónu sme začali s veľmi silný kádrom. V zime nás opustili Samuel Prokaj a Ján Nosko, čo sme cítili. Ale našťastie sme to zvládli. Hlavne vďaka partii,“ dodal.

Banská Štiavnica bola v štvrtej lige Juh nováčikom. Hneď pri svojej premiére ju vyhrala.

„Sme maximalisti a máme najvyššie ciele. Nevraveli sme si hneď, že ideme vyhrať. Ale chceli sme predvádzať dobrý futbal, čo sa nám podarilo. S výsledkami narastala chuť po víťazstvách a dnes sa tešíme z veľkého úspechu,“ spokojne povedal Hudák.

Akú súťaž budú hrať?

Po reorganizácii zatiaľ nie je isté, aká súťaž sa bude v Banskej Štiavnici hrať v novej sezóne. „Vedenie klubu a partneri budú sedieť s hrajúcim trénerom Lukášom Pellegrínim. A potom sa rozhodne. Prioritou je, aby platilo naše motto - baviť sa futbalom,“ prezradil.

Futbal v Banskej Štiavnici prešiel pred dvomi rokmi veľkou obmenou. Vedenie klubu prebrala rodina Hudákovcov, ktorí sú so svojou firmou NESIA hlavnými podporovateľmi a sponzormi klubu.

Dve sezóny pod novým vedením znamenali dva postupy.

„Viacerí hráči pracujú u nás vo firme, čo je výhoda. Vychádzame im v ústrety a oni zas nám. Je to ideálna kombinácia, ako robiť futbal dobre,“ tvrdí.

V prípade postupu by Banskoštiavničania potrebovali doplniť káder.

„Nesia a mesto sú jedinými partnermi klubu. Ak chceme ísť vyššie, potrebujeme nájsť aj ďalších. Ak je niekto, kto má možnosť a chce sa podieľať na rozvoji futbalu v Banskej Štiavnici, dvere má otvorené. Chceme futbal robiť ešte lepšie,“ vyzval.

Zdvojnásobnili mládežnícku základňu

Okrem áčka sa darí aj mládeži. Za posledné roky sa v klube zdvojnásobila mládežnícka základňa a FK Sitno má oveľa lepšie výsledky.

„V klube máme kvalifikovaných trénerov, ktorí sú zárukou kvality. Sme radi, že sme prebudili záujem o futbal a stále rastieme. V meste je futbalové nadšenie, na čom chceme stavať aj naďalej. Verím, že FK Sitno bude len rásť,“ uzavrel najlepší strelec mužstva a sponzor FK Sitno Banská Štiavnica Daniel Hudák.

Tabuľka IV. ligy Juh

Časť obsahu sa nepodarilo zobraziť. Skúste znovunačítať stránku.
Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: