Finále - Hlas Ivana Ljubičiča po III. dvojhre

SITA|4. dec 2005 o 19:10

BRATISLAVA 4. decembra (SITA) - Hlas chorvátskeho tenistu Ivana Ljubičiča po úvodnej nedeľňajšej dvojhre 94. ročníka finále Davisovho pohára v Bratislave, v ktorej podľahol Slovákovi Dominikovi Hrbatému 6:4, 3:6, 4:6, 6:3, 4:6:

Ivan Ljubičič: "Na tento zápas som takmer nenastúpil, lebo som sa ráno zobudil so zablokovaným krkom. To, že som nakoniec duel odohral, si vyžiadala situácia s prihliadnutím na dôležitosť tohto súboja. Indispozícia ovplyvnila môj výkon, napríklad v druhom sete som nemohol poriadne podávať. Po druhom sete sa mi navyše od množstva liekov vzbúril žalúdok a jeho obsah musel von. Nehralo sa mi dobre, ale nijako to neznižuje výborný výkon môjho súpera, ktorý dokázal, že v Davisovom pohári mu to ide. Myslím si, že Mario zdolá v záverečnej dvojhre Mertiňáka, lebo je lepší tenista. Ak by predsa len prehral, tak v takom prípade budú Slováci zaslúženými víťazmi. Ja sám totiž pre Chorvátsko vybojovať Davisov pohár nemôžem."