Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Federer vystríha Ljubičiča, aby nerobil hrajúceho kapitána

SITA|19. jan 2006 o 08:29

MELBOURNE 19. januára (SITA, AFP) - Svetová tenisová jednotka Roger Federer odporúča prostredníctvom médií Ivanovi Ljubičičovi, aby sa vzdal funkcie hrajúceho kapitána chorvátskeho daviscupového tímu.

Federer dôvodí tým, že koučovať daviscupové družstvo z lavičky a popri tom ešte aj hrať na vysokej úrovni vôbec nie je jednoduché. "Ja by som to určite neprijal," reagoval na novinársku otázku týkajúcu sa kapitánskej stoličky v Davis Cupe Federer. "Sme ešte príliš mladí na to, aby sme vykonávali takú zodpovednú funkciu. Vo švajčiarskom tíme sme mali nedávno problémy. Hovoril som to Ivanovi. Môže sa z toho poučiť a ja budem len rád. Čo sa mňa týka, teraz sa sústredím na svoju vlastnú kariéru. V Austrálii chcem získať svoj siedmy grandslamový titul," dodal 24-ročný Švajčiar.

Súčasný ôsmy hráč sveta Ljubičič len pred niekoľkými dňami vystriedal na kapitánskej stoličke skúseného Nikiho Piliča a obhajcu trofeje by mal viesť vo februárovom stretnutí 1. kola svetovej skupiny na pôde Rakúska. Toto rozhodnutie nie je konečné, lebo sa čaká ešte na vyjadrenia Gorana Ivaniševiča. Chorváti pod vedením Piliča získali vlani po prvý raz v histórii prestížnu šalátovú misu, keď vo finále zdolali Slovákov 3:2. Ústrednou postavou počas víťaznej chorvátskej púte v roku 2005 bol práve Ljubičič, ktorý z ôsmich dvojhier prehral len jedinú, vo finále s Dominikom Hrbatým.


Súvisiace články