Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Federer a Nadal si zahrali na vodnom kurte

Roger Federer s Rafaelom Nadalom počas "vodného" zápasu. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|3. jan 2011 o 15:08

Roger Federer s Rafaelom Nadalom hrali už na rôznych miestach a na rôznych povrchoch. Ale na vode si zapinkali po prvýkrát.


Hráli už leckde a na lecčems. Ale na vodě? To tu bylo poprvé. Rafael Nadal a Roger Federer stylově zahájili novou tenisovou sezonu. Dvěma nejlepším hráčům planety tentokrát postavili kurt přímo na vodní ploše Perského zálivu.

Zdroj: http://sport.idnes.cz/video-po-kotniky-ve-vode-federer-s-nadalem-trenovali-na-plovoucim-kurtu-1n5-/tenis.asp?c=A110103_100910_tenis_bur

Roger Federer s Rafaelom Nadalom hrali už na rôznych miestach a na rôznych povrchoch. Ale na vode si zapinkali po prvýkrát.

DAUHÁ. Rafael Nadal a Roger Federer štýlovo zahájili novú tenisovú sezónu. Dvom najlepším hráčom planéty tentokrát postavili kurt priamo na vodnej ploche Perzského zálivu.

Keď vlani v rámci propagácie prvého turnaja sezóny v Dauhá zahajovali tenisový rok exhibíciou na "lietajúcom koberci", boli nadšení. Tento rok zašli usporiadatelia katarského turnaja ešte ďalej a oboch tenistov postavili rovno na plávajúci kurt v Perzskom zálive.

"Bol to fantastický zážitok," usmieval sa najlepší hráč sveta Nadal, keď so svojím rivalom a priateľom odohral niekoľko výmen. "Som naozaj rád, že môžem začínať sezónu v Katare a byť súčasťou takej zvláštnej udalosti," dodal víťaz posledných troch grandslamových turnajov.

Federer však cítil nervozitu. "Vždy som vzrušený a nervózny, ako takáto akcia dopadne," usmieval sa držiteľ šestnástich grandslamových titulov. "Ale bola to zábava a jedinečný zážitok," dodal.

Turnaj v Dauhá spolu s turnajmi v indickom Čennaí a austrálskom Brisbane tradične zahajuje nový tenisový rok. V ňom čaká na tenistov 66 turnajov v 32 krajinách s celkovou dotáciou takmer 80 miliónov dolárov.

"Na Australian Open bude chcieť Rafa získať štvrtý grandslam po sebe, zatiaľ čo ja tam budem obhajovať titul. Hneď na začiatku to bude veľmi vzrušujúce," dodal Federer.

Súvisiace články