Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Fed cup: Hantuchová získala rozhodujúci tretí bod

SITA|Publikované 16. júl 2006 o 15:32

BRATISLAVA 16. júla (SITA) - Slovenské tenistky už po tretej dvojhre rozhodli o svojom víťazstve nad Thajskom a postupe do II. svetovej skupiny Pohára federácie medzi šestnásť najlepších svetových tímov.

V úvodnej nedeľňajšej dvojhre barážového súboja v Sibamac aréne Národného tenisového centra v Bratislave si v súboji jednotiek oboch tímov Daniela Hantuchová poradila hladko so Suchanan Viratprasertovou za 62 minút 6:1, 6:3 a pridala rozhodujúci tretí bod. Hantuchová si vylepšila fedcupovú bilanciu vo dvojhre na 17:4. Stretnutie Slovensko - Thajsko pokračuje ešte záverečnou dvojhrou a štvorhrou. Vo dvojhre nastúpi na slovenskej strane Dominika Cibulková a vo štvorhre pár Magdaléna Rybáriková - Janette Husárová.


Slovensko - Thajsko 3:0 po III. dvojhre - Slovensko postúpilo do II. svetovej skupiny

Daniela Hantuchová - Suchanan Viratprasertová 6:1, 6:3


Hantuchová od začiatku potvrdzovala úlohu favoritky. Prvé dva fiftíny pri svojom podaní v zápase síce prehrala, ale potom sa rozohrala k štandardnému výkonu, ktorý jej proti priemernej súperke stačil v I. sete na hladké víťazstvo 6:1. Jediný gem uhrala Viratprasertová za stavu 0:3 z jej pohľadu. Dvadsaťtriročná Slovenka získala set za 24 minút, keď pri svojom podaní za stavu 5:1 uhrala čistú hru. Druhé dejstvo bolo oveľa vyrovnanejšie. Thajčanka (214. v rebríčku WTA) si držala servis až do stavu 3:3, potom ho však dvakrát stratila a skúsenejšia Hantuchová sa mohla tešiť z ďalšieho hladkého fedcupového víťazstva. Toto nad Viratprasertovou malo zároveň postupový punc.

Daniela Hantuchová: „Bolo to ťažšie ako v sobotu s Tangphongovou. V druhom sete sa súperka chytila na podaní, ťažšie sa mi returnovalo. Napokon som rada, že som to takto zvládla a získala rozhodujúci tretí bod. Celkovo som splnila svoju úlohu v tíme, zvládla som oba zápasy.“


Mojmír Mihal (kapitán SR): „Všetky zápasy boli jednoznačné. Vedel som, aká je sila našich hráčok a všetko išlo tak, ako sme si predsavzali. Som rád, že sa nám podarilo takto rýchlo postúpiť späť do II. svetovej skupiny. Nesmieme sa však s tým uspokojiť, tento tím určite patrí ešte vyššie, do I. svetovej skupiny.“ds;zs;pp

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články