Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Európska premiéra

Sportnet|Publikované 30. okt 2008 o 23:00

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce zajtra absolvujú premiéru v tomto ročníku európskych pohárových súťaží. Po účastiach v Lige majstrov a

Pohári EHF sa tentoraz predstavia v Pohári víťazov pohárov, kde boli nasadené do 3. kola. Ich súperom bude francúzsky HAC Le Havre, proti ktorému odohrajú úvodný zápas na vlastnej palubovke. Odveta je na programe na budúcu nedeľu v hlavnom meste Normandie.

Chcú vyhrať

Tréner Iuventy Michal Lukačín má pred súbojmi s Le Havre jasno. "Začíname doma a to nám velí vyhrať. Je jedno, akým rozdielom, ale uspieť musíme. Vieme, že pred odvetou si musím vytvoriť dostatočný náskok, ak chceme byť v tomto postupovom súboji úspešní," prezradil kormidelník michalovského družstva, ktorý informácie o súperovi zháňal z rôznych zaujímavých zdrojov. "Radil som sa aj s našou bývalou hráčkou Veronikou Pajtášovou, hráčkou Dijónu, ktorý s nimi nedávno prehral. Takisto som oslovil zopár českých hráčok, ktoré pôsobia vo Francúzsku. Na základe toho viem, že sem príde kvalitný súper. Percentuálne šance na postup si však netrúfam predpovedať. Až samotný zápas ukáže, kto na tom ako výkonnostne je," doplnil Michal Lukačín.

Legionárkami nabitý káder

O sile Le Havre svedčí aj fakt, že v jeho kádri figuruje až osem legionárok - Brazílčanky Paula de Zoqby a Alina Silvia dos Santos, Tunisanky Haifa Abdelhak a Rafika Marzouk, Poľky Halina Lotarevová a Karolína Siodmiaková, Chorvátka Helena Luličová a česká pivotka Jana Simerská. "Francúzska hádzaná je na vyššej úrovni než naša a jej silu zvyšujú aj viaceré legionárky. Le Havre patrí do silnej francúzskej klubovej trojky a momentálne je v domácej súťaži na druhom mieste," priblížil silu súpera.

Bez Dittelovej

Najvýraznejšou absenciou Iuventy bude spojka Anna Dittelová. "Taký typ strieľajúcej spojky už v kádri nemáme, preto nám bude veľmi chýbať. Verím, že aspoň v odvete už bude k dispozícii. Ak nie, zastúpiť ju budú musieť ostatné. Otáznik visí aj nad štartom Ukrajinky Rubcovej, ktorá po zápase v Banskej Bystrici ochorela a celý týždeň netrénovala," dodal M. Lukačín. My pripomeňme, že zajtrajší zápas povedie ženská rozhodcovská dvojica z Ukrajiny: Tetiana Rakytinová a Iryna Tkačuková.

JAROSLAV ČÚRNY

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.