Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu obchodoval s drogami, hrozí mu väzenie

Kevin Stamkos (vpravo). (Autor: TASR/AP)
SITA|9. dec 2016 o 15:13

Stevens bol ľavým krídelníkom slávnej pittsburskej formácie s centrom Lemieuxom a Jágrom.

BOSTON. Dvojnásobný víťaz hokejového Stanleyho pohára s pätnástimi sezónami v NHL na konte Kevin Stevens má problémy so zákonom, referuje Boston Globe.

Podľa prokurátorov je 51-ročný bývalý americký útočník spoločne s ďalším mužom z Massachusetts obvinený z nelegálneho prechovávania s cieľom následného predaja oxykodónu, narkotického lieku proti bolesti, pri užívaní ktorého vzniká silná závislosť a hrozí predávkovanie.

Zneužíva sa ako omamná droga.

Stevens ho distribuoval od augusta 2015 minimálne do marca 2016 vo viacerých mestách. Niekdajší obávaný strelec je zodpovedný za predaj 175 tabletiek, každej s obsahom 30 miligramov oxykodónu.

Horná sadzba je dvadsať rokov za mrežami. Jeho právnik pripomenul, že hokejista dlhé roky bojoval so závislosťou od liekov.

Kevin Stevens bol ľavým krídelníkom slávnej pittsburskej formácie "Sky Line" s centrom Mariom Lemieuxom a Jaromírom Jágrom.

Penguins s ním v kádri získali Stanleyho pohár v rokoch 1991 a 1992. V NHL odohral Stevens celkovo 874 zápasov, v ktorých mal bilanciu 329 gólov a 397 asistencií. Kariéru ukončil v roku 2002.

Súvisiace články