Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Dvojke bude radiť jednotka

Sportnet|22. sep 2006 o 00:00

V najlepšom roku slovenskej daviscupovej reprezentácie 2005 plnil MICHAL MERTIŇÁK úlohu spoľahlivého hráča vo štvorhre, aj na svetových turnajoch sa mu viac darí v debli ako v singli. Keď však vlani skončil kariéru Karol Kučera a Karol Beck si odpykáva .

Tím Slovenska na včerajšom žrebovaní, zľava: Pavol Červenák, Michal Mertiňák, Lukáš Lacko, Dominik Hrbatý, Miloš Mečíř. FOTO SME - MIRKA CIBULKOVÁ

V najlepšom roku slovenskej daviscupovej reprezentácie 2005 plnil MICHAL MERTIŇÁK úlohu spoľahlivého hráča vo štvorhre, aj na svetových turnajoch sa mu viac darí v debli ako v singli. Keď však vlani skončil kariéru Karol Kučera a Karol Beck si odpykáva trest za pozitívny dopingový test, nehrajúci kapitán Miloš Mečíř využíva rodáka z Považskej Bystrice aj v dvojhre.

Kedy ste sa dozvedeli, že v zápase s Belgickom nastúpite na poste tímovej dvojky?

"Asi hodinu pred štvrtkovým žrebovaním sme si v šatni všetci sadli a hovorili o zostave. Nedá sa povedať, že by som dopredu rátal so zaradením do dvojhry, ale bol som pripravený na rôzne možnosti. Koleno znieslo stredajšiu tréningovú záťaž, ľadoval som si ho, nemám s ním väčšie problémy. Môžem hrať."

Čo si myslíte, že rozhodlo o vašej nominácii?

"Forma v príprave i zdravotný stav. V stredu som hral na tréningu s Hrbatým trojsetový, takmer trojhodinový zápas. Darilo sa mi, dva sety som vyhral 6:4, 6:4 a jeden prehral 3:6."

Dostali ste prednosť pred Lukášom Lackom. Neprihlási sa tlak, nervozita?

"Väčší tlak ako vlani, keď som vo finále Davisovho pohára s Chorvátskom nastupoval na rozhodujúci duel s Mariom Ančičom už nemôže byť. Bol som nervózny, ale vo chvíli, keď som nastúpil na kurt, to zo mňa všetko opadlo. Aj teraz je Olivier Rochus favoritom, ja nemám čo stratiť. Pokúsim sa o prekvapenie."

V turnajoch hráte menšie challengere, s Rochusom ste sa dosiaľ v zápase nestretli. Čo o ňom viete, čo by mohlo naňho platiť?

"Nechám si poradiť od Dominika Hrbatého, ktorý ho dobre pozná. Belgický tenista hrá výborne zo základnej čiary. Treba naňho vyvinúť tlak, dobre servovať, returnovať, hrať útočne - aj riskovať."

Koľko lístkov ste si rezervovali? Kto vás príde povzbudiť do hľadiska?

"Dostal som pätnásť vstupeniek. Ako zvyčajne prídu rodičia, brat, priateľka a kamaráti. Neviem, kde budú sedieť. Na kurte som už koncentrovaný na tenis a nepozerám sa do hľadiska."

Zatipujete si?

"Keby sme vyhrali 3:2, bol by som nesmierne šťastný."

Súvisiace články