Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Dvadsaťjednotka je pred žrebom kvalifikácie v treťom koši

(Autor: ilustračné - Fotolia)
SITA|29. jan 2013 o 13:18

V sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone vyžrebujú počas posledného januárového dňa kvalifikáciu majstrovstiev Európy 2015 hráčov do 21 rokov.

NYON. Záverečný turnaj kontinentálneho šampionátu sa uskutoční v júni spomenutého roka v Českej republike. Ako informuje oficiálna internetová stránka UEFA, slovenskí reprezentanti budú pri štvrtkovom žrebe figurovať v 3. výkonnostnom koši spolu s mládežníkmi Grécka, Belgicka, Maďarska, Arménska, Chorvátska, Nórska, Čiernej Hory, Fínska a Slovinska.

Slovenská "dvadsaťjednotka" pod vedením trénera Ivana Galáda neuspela v boji o postup na ME 2013 v Izraeli až v "baráži": vo vlaňajšom októbrovom dvojzápase s Holanďanmi doma i vonku prehrali mladí Slováci s kvalitným protivníkom 0:2.

Z osmičky účastníkov letného záverečného turnaja v Izraeli je pri štvrtkovom žrebe kvalifikačných skupín na nasledujúci kvalifikačný cyklus v elitnom 1. koši až sedem krajín (Španielsko, Anglicko, Holandsko, Taliansko, Nemecko, Rusko a Izrael), chýba iba Nórsko (severania sú "iba" v treťom koši, pozn.).

V Nyone bude vo štvrtok v osudí 52 krajín starého kontinentu, ktoré sú rozdelené do piatich výkonnostných košov. Iba v tom "najnižšom" je 12 reprezentačných výberov do 21 rokov, vo vyšších "leveloch" figuruje vždy desiatka tímov. Po žrebe v sídle UEFA bude známych osem 5-členných a dve 6-členné skupiny.

Kvalifikácia ME 2015 sa začne už v marci tohto roka. Do play-off postúpi 10 víťazov skupín a štyria "najlepší" druhí, z ktorých sa vyžrebuje sedem dvojíc. Úspešnejší z dvojzápasovej baráže si zabezpečia miestenku na záverečný turnaj ME 2015 tejto vekovej kategórie, domáci organizátor z Česka má istú účasť.

Rozdelenie krajín do košov pred žrebom kvalifikácie futbalových ME 2015 hráčov do 21 rokov (žreb sa uskutoční vo štvrtok 31. januára vo švajčiarskom Nyone, záverečný turnaj bude v júni 2015 v Česku):

1. kôš: Španielsko, Anglicko, Holandsko, Taliansko, Nemecko, Švajčiarsko, Rusko, Francúzsko, Švédsko, Izrael

2. kôš: Rumunsko, Srbsko, Turecko, Ukrajina, Škótsko, Portugalsko, Rakúsko, Dánsko, Bielorusko, Wales

3. kôš: Grécko, SLOVENSKO, Belgicko, Maďarsko, Arménsko, Chorvátsko, Nórsko, Čierna Hora, Fínsko, Slovinsko

4. kôš: Bosna a Hercegovina, Poľsko, Gruzínsko, Island, Moldavsko, Írsko, Bulharsko, Cyprus, Macedónsko, Lotyšsko

5. kôš: Severné Írsko, Albánsko, Faerské ostrovy, Litva, Azerbajdžan, Kazachstan, Estónsko, Malta, Luxembursko, Andorra, Lichtenštajnsko, San Maríno

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Chorvátsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Rakúsko vs. Severné Macedónsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Ukrajina
Kurzy prináša