Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Duklu oficiálne bude viesť obranca P. Valko

Sportnet|Publikované 4. okt 2008 o 00:00

Nováčik prvej hokejovej ligy definitívne vyriešil trénerskú otázkuMICHALOVCE. Trénerská tajnička v HK Dukla je definitívne vyriešená. Po tom, čo po

Nováčik prvej hokejovej ligy definitívne vyriešil trénerskú otázku

MICHALOVCE. Trénerská tajnička v HK Dukla je definitívne vyriešená. Po tom, čo po troch kolách ukončil pôsobenie na lavičke Michaloviec tréner Jozef Šechný zo zdravotných dôvodov, poverilo vedenie zemplínskeho klubu vedením A-mužstva jeho dovtedajšieho asistenta Petra Mihaľa. Ten však nemá potrebnú trénerskú licenciu a hoci mužstvo z lavičky koučoval, na súpiske bol oficiálne vedený ako tréner útočník Martin Stripai, ktorý potrebnú B-licenciu vlastní. "Jej držiteľom je aj skúsený obranca Pavel Valko, ktorého sme v stredu oficiálne potvrdili ako trénera HK Dukla. Mužstvo bude naďalej koučovať aj Peter Mihaľo, takže budeme mať rovnocennú trénerskú dvojicu. Zároveň sme sa s Pavlom Valkom, určite jedným z našich najlepších obrancov, na pôsobení do konca tejto sezóny, keďže pôvodne mal v októbri odísť na zahraničný angažmán do Anglicka," povedal prezident michalovského klubu Jaroslav Kanóc.

Ponuke sa potešil

Pavel Valko posilnil Michalovce pred začiatkom tejto sezóny, no po úvodných zápasoch mal zamieriť do Veľkej Británie. Napriek tomu sa všetko vyvinulo úplne inak. "Je pravda, že dohoda s Michalovcami pôvodne znela iba na úvod sezóny s tým, že potom odídem na Britské ostrovy. Dohodli sme sa však aj na trénerskej spolupráci, takže ostávam a Dukle budem už pomáhať nielen ako hráč, ale aj ako kormidelník," povedal najskúsenejší hráč Zemplínčanov, ktorý počas svojej bohatej kariéry obliekal dresy Košíc, Trenčína, Nitry, L. Mikuláša, Dubnice, Zlína, Znojma, Skalice, Trebišova, maďarského Székesfehérváru, švédskej Karlskrony, rumunskej Miercurei Ciuc a naposledy anglického Romfordu Raiders. Za celý ten čas oficiálne odohral 731 zápasov, strelil 39 gólov a prihral na ďalších 150.

Problémom koncovka

A čo si myslí Pavel Valko o doterajšom účinkovaní Michaloviec v prvej lige? "Na rozdiel od našich konkurentov sme hrali pomaly s kompletnou špičkou súťaže. V žiadnom zápase sme vyložene nesklamali, príjemne sme prekvapili víťazstvami nad Dolným Kubínom a Prešovom. V zápasoch, ktoré sme prehrali, to bolo hlavne o premieňaní gólových šancí. Ak by sme boli úspešní, nemuseli sme prehrať ani doma s Topoľčanmi či Spišskou Novou Vsou i v Bardejove. Sme na dobrej ceste, chce to len čas a trpezlivosť," dodal P. Valko.

JAROSLAV ČÚRNY

Súvisiace články