Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

Djokovič prekvapil slovenčinou, prišlo aj na Nadala či Šarapovovú

S Dominikom Hrbatým. (Autor: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
Tomáš Prokop|14. nov 2012 o 21:31

Na začiatku týždňa bojoval srbský tenista s Federerom o titul na najbohatšom turnaji, v stredu už zabával Bratislavu v exhibícii.

Na začiatku týždňa ešte bojoval srbský tenista s Rogerom Federerom o titul na najbohatšom turnaji sveta a v stredu už zabával Bratislavu v exhibícii.

BRATISLAVA. Prišla hviezda. Badať to bolo už z počtu novinárov a zvedavcov, ktorí sa tlačili na tlačovú konferenciu s momentálne najlepším tenistom sveta. Toľko športových žurnalistov nechodí ani na futbalovú reprezentáciu či zápasy hokejového Slovana Bratislava.

Nole, ako familiárne prezývajú Novaka Djokoviča odmalička, je však na niečo podobné zvyknutý. Medzi nedočkavcov vstúpil v noblesnom saku s dobrou náladou.

„Vitajte, všetko rozumiem, pokojne rozprávajte,“ snažil sa glosovať po slovensky uvedenie do miestnosti. „Maroš, kde si, poď mi pomôcť,“ pokračoval už po chvíli hľadajúc trénera Vajdu, ktorého berie ako druhého otca a rád opakuje, že už keď ho stretol prvýkrát pred siedmimi rokmi na Roland Garros, hneď vedel, že si budú dokonale rozumieť.

„Môžem vám slávnostne oznámiť, že Marián Vajda dnes odohrá zápas, ktorý oficiálne ukončí jeho kariéru. Poctivo sa na to pripravoval. Uvažujem nad týmto zápasom už pár mesiacov a stále neviem, čo si mám o tom myslieť.“

Vzdal poctu Hrbatému

Ochotne odpovedal na otázky, zapózoval fotografom a pokračoval v programe ďalej. V pondelok ešte hral finále Turnaja majstrov s Rogerom Federerom a v stredu poobede si už pinkal v Bratislave so slovenskými talentami.

Po krátkych výmenách venoval každému zo štyroch desiatok detí autogram a popritom komentoval situáciu na kurte, kde ho vystriedali Martin Kližan s Dominikom Hrbatým.

„Dominika mi dáva Marián vždy za príklad, keď sa mi nechce tvrdo trénovať. Je to veľký bojovník a pracant. Vždy som ho obdivoval. Pozrite, ani teraz ma nepočúva, keď ide o tenis, vždy je na sto percent sústredený,“ pokračoval spontánny Djokovič.

Celý deň bolo ctiť, že tenisová hviezda sa rada baví, vtipkuje a energické emócie si necháva hlavne na kurt.

Martin Kližan vybehol na kurt v kroji za tónov Macejka. Djokovič vybehol hneď za ním. "Pekný kroj. Asi ma chce s tou valaškou vystrašiť. Ak nemá raketu, mám tu dve, jednu mu požičiam," otvoril exhibíciu srbský hráč, ktorý pozdravil divákov peknou slovenčinou.

djdeti.jpg

Djokovič si zahral aj s malými tenistami.
FOTO SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ

Prišlo aj na napodobňovanie

Dvojhra sa hrala v dobrom tempe. Bolo vidieť, že svetová jednotka neprišla ani v exhibícii prehrať. Dôležité loptičky hral tak, ako sa na jeho postavenie patrí. Nezabudol však baviť divákov.

Cez prvý set mu pomáhal Dominik Hrbatý, ktorý zastúpil trénera a fyzioterapeuta. Djokovič potešil fanúšikov napodobňovaním svetových tenistov, ktoré už nerobí tak často ako v minulosti.

Najväčší úspech mal Rafael Nadal, Maria Šarapovová či Serena Williamsová, ktorej prednosti zvýraznil Srb uterákmi pod tričkom. Publikum v NTC mu nadšene tlieskalo, na čo Nole reagoval slovami: „Teraz Slovensko milujem ešte viac a určite sem prídem častejšie.“ Vyhral 7:5, 6:3.

Vrcholom večera bola štvohra, kde domáci pár Dominik Hrbatý s Martinom Kližanom vyzval Djokoviča s Mariánom Vajdom.

„Ty vole, Maroš, to bude fuška. Mňa ti netreba, hraj sám,“ začala svetová jednotka, ktorá dostala podobne ako ostatní slúchadlá s mikrofónom a na ochranu aj hokejovú prilbu.

„Slovan je u vás najlepší, že,“ opýtal sa Djokovič a začal podávať. Ako šoumen sa ukázal aj Vajda, ktorý zakončoval víťazné údery tančekmi. „Maroš, toto je tvoj deň,“ burcoval ho jeho zverenec.

Srb si následne zatancoval aj s roztlieskavačkami do tónov hudby z jeho obľúbeného filmu Pulp Fiction a ukázal divákom, ktorým doniesol šampanské, že po konci kariéry môže bez problémov obsluhovať zákazníkov vo svojej reštaurácii v Belehrade.

Vypredané hľadisko NTC sa mu na konci exhibície odvďačilo zaslúženým aplauzom.

Djokovič ešte na záver zanôtil pesničku od IMT Smile, v ktorej výborne zaspieval refrén: "Konečne už viem to, čo chcem."

vajda.jpg

Djokovič s trénerom Vajdom.
FOTO SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články