Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Djokovič postúpil v Paríži do osemfinále

Novak Djokovič. (Autor: SITA/AP)
SITA|9. nov 2011 o 16:27

Djokovič zdolal Chorváta Ivana Dodiga 6:4, 6:3 a najbližšie si zmeria sily s krajanom Viktorom Troickým.

Djokovič zdolal Chorváta Ivana Dodiga a najbližšie si zmeria sily s krajanom Viktorom Troickým.

PARÍŽ. Srbský tenista Novak Djokovič po zdravotných problémoch z ostatných dní napokon nastúpil na stredajší zápas 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 v parížskej hale Palais de Omnisports v Bercy, čím obohatil svoje konto o 1,6 milióna USD.

Zverenec Mariána Vajdu absentoval na podujatí s rovnakým štatútom v čínskom Šanghaji a pripravil sa tým o 400 000 dolárov z bonusu 2 milióny USD pre lídra svetového rebríčka. Ak by teraz vynechal aj súperenie vo francúzskej metropole, stratil by na základe prísnych pravidiel nárok na celý zvyšok "prilepšenia".

Djokovič, ktorý mal ako jednotka "pavúka" v 1. kole voľno, zdolal Chorváta Ivana Dodiga 6:4, 6:3 (za osemfinále má istotu základnej prémie 29 155 eur) a najbližšie si zmeria sily s krajanom Viktorom Troickým.

V sobotu dostal od Japonca Keia Nišikoriho "kanára" v treťom sete semifinále v Bazileji a vtedy vyslovil obavu, či mu obnovené problémy s pravým ramenom umožnia predstaviť sa v Paríži.

ico

Výsledky stredajších stretnutí na turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas v Paríži:

Dvojhra - 2. kolo:

Novak Djokovič (Srb.-1) - Ivan Dodig (Chor.) 6:4, 6:3

Andy Murray (V. Brit.-2) - Jérémy Chardy (Fr.) 6:2, 6:4

Roger Federer (Švaj.-3) - Adrian Mannarino (Fr.) 6:2, 6:3

David Ferrer (Šp.-4) - Nicolas Mahut (Fr.) 6:4, 6:4

Mardy Fish (USA-7) - Florian Mayer (Nem.) 6:1, 6:2

Feliciano López (Šp.) - Gael Monfils (Fr.-8) 6:3, 6:4

Andreas Seppi (Tal.) - Nicolás Almagro (Šp.-9) 6:3, 7:5

Juan Monaco (Arg.) - Gilles Simon (Fr.-10) 6:4, 6:0

Janko Tipsarevic (11-Srb.) - Alex Bogomolov (USA) 6:1, 6:0

Alexandr Dolgopolov (Ukr.-14) - Philipp Kohlschreiber (Nem.) 6:3, 7:6 (6)

Viktor Troicki (Srb.-15) - Sergij Stachovskij (Ukr.) 6:4, 6:4

John Isner (USA) - Igor Kunicyn (Rus.) 6:4, 6:4

Štvorhra - 2. kolo (osemfinále):

Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-3) - František Čermák, Filip Polášek (ČR/SR) 6:1, 7:6 (15)

Súvisiace články