Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Dánskeho tenistu chceli podplatiť, aby prehral 0:6

Dánsky tenista Andreas Moltke-Leth. (Autor: moltke-leth.org)
SITA|Publikované 16. sep 2014 o 09:21

Za päťtisíc eur mal dosiahnuť presný výsledok, odmietol to a zverejnil. "Tie peniaze by mi určite nestáli za ohrozenie celej kariéry. Je to pasca."

KODAŇ. Dánsky tenista Andreas Moltke-Leth priznal, že dostal ponuku 37 500 DKK (v prepočte 5000 eur) za to, že zámerne prehrá prvý set presne 0:6. Devätnásťročný ľavák to povedal pre noviny Politiken.

"Zaskočilo ma to, ale povedal som jasné nie. Tie peniaze by mi určite nestáli za ohrozenie celej kariéry. Je to pasca, pretože keď raz skĺznete, niet cesty nazad. Viem si však predstaviť, že takýto návrh môže byť pre hráčov na mojej úrovni veľmi lákavý," skonštatoval Moltke-Leth. Vo svetovom rebríčku ATP je na 2203. mieste.

Prémia je 1300 eur

Telefonicky ho oslovil muž v čistej angličtine a z neznámeho čísla. Politiken na porovnanie pripomenuli, že za celkový triumf na turnajoch najnižšej úrovne je prémia približne 10 000 DKK (1340 eur).

Spomenutý denník v rámci kontextu uviedol, že organizácia Sportradar monitoruje pre Európsku futbalovú úniu (UEFA) asi 30 000 zápasov ročne.

Zhruba v jedenom percente prípadov, čiže asi tristo zápasov za rok, vyhodnotí dianie na stávkovom trhu ako podozrivé.

Dohliadajú od roku 2008

Na tenis dohliada Tennis Integrity Unit (TIU) od roku 2008 ako súčasť jednotného protikorupčného programu zavedeného pod vplyvom viacerých podozrení z ovplyvňovania výsledkov či zneužívania interných informácií.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.