Katarzyna Niewiadomová

Poľsko

Canyon/Sram Racing

+ 1:01 m

ALPE D'HUEZ. Poľská cyklistka Katarzyna Niewiadomová získala v nedeľu svoj prvý titul na Tour de France Femmes, keď na Alpe d'Huez odrazila nápor obhajkyne prvenstva Demi Volleringovej, ktorá vyhrala dramatickú záverečnú etapu, ale na udržanie koruny jej to nestačilo.

Niewiadomová prešla cieľovou čiarou na štvrtom mieste a rozplakala sa, keď si uvedomila, že jej to stačilo na udržanie žltého dresu s náskokom štyroch sekúnd, pričom druhé miesto v etape obsadila Pauliena Rooijakkersová a tretie Evita Muzicová.

Volleringová (SD-Worx-Protime) začala deň ako ôsma v celkovom poradí so stratou minúty a 15 sekúnd na Niewiadomovú (Canyon-SRAM), ale očakávalo sa, že holandská jazdkyňa bude hlavným nebezpečenstvom na 149,9-kilometrovej trati z Le Grand-Bornand do Alpe d'Huez.

Čiaru prešla ako prvá, ale potom musela na svoju súperku mučivo čakať a Niewiadomová, v bolesti v záverečnom stúpaní, statočne bojovala, aby prišla do cieľa o minútu a jednu sekundu za Volleringovou.

Volleringová získala ďalších 10 sekúnd na víťazstvo v etape, ale tesne jej unikol výnimočný návrat po strate žltého dresu po páde v piatej etape.

+ 0:10 s

Domov»Cyklistika»Rozhodli len 4 sekundy. Poľka zabránila súperke obhajobu žltého dresu