Phil Bauhaus

Nemecko

Bahrain - Victorious

+ 0 s

BRATISLAVA. Víťazom druhej etapy cyklistických pretekov Tirreno Adriatico 2022 sa stal belgický šprintér Tim Merlier. Jazdec tímu Alpecin-Fenix dosiahol prvé víťazstvo v sezóne, ale nestratil sa ani Peter Sagan.

Trojnásobný svetový šampión si v závere vypracoval výbornú pozíciu, no jeho zrýchlenie využil práve Merlier. Našiel si zadné koleso slovenského cyklistu a napokon ho po ľavej strane dokázal obehnúť.

Rodák zo Žiliny napokon skončil na štvrtom mieste, keďže sa cez neho ešte dostal holandský mladík Olav Kooij a tiež Austrálčan Kaden Groves, ktorý na vlaňajších pretekoch Okolo Slovenska vyhral časovku a obliekol si žltý dres.

"Prvý cieľ na týchto pretekoch som už splnil. Najprv som však musel prežiť kopce, až potom som sa mohol sústrediť na záverečný šprint.

Môj tím ma dostal do dobrej pozície a vyšlo mi to. Šprint bol však poriadne hektický. Formu som už mal aj predtým, ale do výsledku sa to premietlo až teraz," uviedol Tim Merlier podľa tlačovej správy talianskych organizátorov.

Peter Sagan si čiastočne napravil chuť z úvodných pretekov tejto sezóny, v ktorých o víťazstvo nebojoval. A hoci mu tesne ušlo jubilejné 20. pódium na "Pretekoch dvoch morí", mal byť mať ešte minimálne ďalšie dve šance.

V závere utorkovej etape sa do hry o víťazstvo vôbec nezapojili veľkí favoriti ako Caleb Ewan (15.), Arnaud Démare (17.) či Mark Cavendish (69.)

V celkovej klasifikácii patrí Saganovi 84. priečka s mankom 1:23 min na Filippa Gannu, ktorý vyhral úvodnú individuálnu časovku. V bodovacej súťaži je Sagan ôsmy so siedmimi bodmi, na čele je opäť Ganna s 12 bodmi.

"Bola to dlhá a studená etapa, ale našťastie nepršalo. Bolo veľmi dôležité byť v posledných troch kilometroch vpredu a to sa nám aj podarilo.

Veľká vďaka všetkým mojim tímovým kolegom za skvelú prácu, ktorú odviedli, aby ma udržali v dobrej pozícii pre šprint. Mohlo to byť lepšie, mohlo to byť aj horšie, ale dnes sme do toho dali všetko," uviedol Sagan na sociálnych sieťach.

+ 1:23 min

Domov»Cyklistika»Sagan prvýkrát v sezóne bojoval o víťazstvo, skončil tesne za pódiom