Dukla predstavila zmeny v tíme. Odišli lídri, prichádzajú talenty

Dominik Dunár.
Dominik Dunár. (Autor: Matej Červenka)
TASR|23. nov 2023 o 13:25

Samozrejmosťou sú preteky V4 a Okolo Slovenska.

BANSKÁ BYSTRICA. Súpisku cyklistického tímu Dukla Banská Bystrica v novej sezóne doplní Samuel Kováč, Dominik Dunár a Róbert Jackuliak. Trojica talentov nahradí Lukáša Kubiša a Martina Chrena.

Kubiš je úradujúcou slovenskou jednotkou v rankingu UCI po piatich rokoch v Dukle zamieril do českého tímu Elkov Kasper. Chren odišiel do Prostějova.

"Na jednej strane nám odchádzajú lídri, na strane druhej k nám prichádza trojica mladíkov. Náš cieľ je ponúkať možnosti mladým slovenským pretekárom, keďže každoročne dostane šancu minimálne jeden "prvoročák".

U nás určite budú mať dostatok príležitostí ukázať, čo v nich je. Každý z nich má šancu, každý má iné prednosti, v časovke, šprinte, či v kopcoch. Z toho vyplýva, že budeme mať rôznych lídrov na rôzne typy pretekov.

Veríme, že máme vyrovnanú desiatku cyklistov s rôznymi prednosťami," uviedol v tlačovej správe športový riaditeľ a hlavný tréner Martin Fraňo.

Športový riaditeľ cyklistického tímu Dukla Banská Bystrica Martin Fraňo.
Športový riaditeľ cyklistického tímu Dukla Banská Bystrica Martin Fraňo. (Autor: Branislav Račko - TASR)

Kováč pôsobil v Dukle už v sezóne 2022 ako stážista. Na tohtoročných ME obsadil 79. priečku a je bronzový medailista z MSR 2023 v pretekoch jednotlivcov.

Z juniorskej kategórie prichádza Dunár, ktorý predtým pôsobil vo WillebrordWilVooruit a Jackuliak z MŠK Žiar nad Hronom.

Dunár je juniorský majster SR v časovke, v ktorej skončil šestnásty na MS. Jackuliak obsadil 68. miesto na MS juniorov v cyklokrose.

Dukla dokázala v prvej olympijskej kvalifikačnej sezóne nazbierať 573 bodov UCI, pričom bodovali všetci pretekári. Tím bude v novej sezóne opäť tréningovo rozdelený na dve časti.

Trenčiansku skupinu povedie Maroš Kováč a patriť do nej budú okrem neho aj Dunár, Lohinský, Nagy a Galovič. Banskobystrickú časť v zložení Rovder, Kaško, Tuka, Jackuliak a Hoza bude mať pod palcom Martin Fraňo.

Po sústredeniach v Španielsku pocestuje Dukla tradične do Grécka. Odtiaľ sa presunie do Dánska a samozrejmosťou sú aj preteky V4 a Okolo Slovenska. Vyvrcholením sezóny bude účasť na septembrových ME a MS.

Dukla Banská Bystrica pre sezónu 2024

Cyklisti:

Pavol Rovder, Dávid Kaško, Samuel Tuka, Filip Lohinský, Simon Nagy, Jakub Galovič, Denis Hoza, Samuel Kováč, Dominik Dunár, Róbert Jackuliak

Realizačný tím:

  • Martin Fraňo (športový riaditeľ a hlavný tréner)
  • Maroš Kováč (asistent športového riaditeľa a trénera)
  • Tomáš Líška (masér)
  • Patrik Tybor (mechanik)
  • Katarína Ďurková (PR manažérka)

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika» Dukla predstavila zmeny v tíme. Odišli lídri, prichádzajú talenty