CSKA si vo finále Spenglerovho pohára zahrá so Ženevou

Útočník Servette Ženeva Matthew Lombardi pred kanadskou bránkou.
Útočník Servette Ženeva Matthew Lombardi pred kanadskou bránkou. (Autor: TASR / AP)
TASR|31. dec 2013 o 08:42

Servette Ženeva a CSKA Moskva si zahrajú finále 87. ročníka Spenglerovho pohára. Davosu v semifinále proti CSKA nestačil ani gól Petra Sejnu.

DAVOS. Prvým finalistom Spenglerovho pohára sa v pondelok stali hokejisti CSKA Moskva, ktorí si v semifinále 87. ročníka poradili s domácim HC Davos 5:4 až po samostatných nájazdoch.

V utorňajšom finále sa pobijú o triumf so Servette Ženeva, ktorá vyradila výber Kanady po tesnej výhre 6:5.

V bránke CSKA nedostal príležitosť slovenský gólman Rastislav Staňa, jeho tím k postupu dvoma gólmi a aj premeneným nájazdom v rozstrele priviedol Alexander Radulov.

V drese Davosu vyrovnal v 58. minúte v presilovej hre na 4:4 slovenský útočník Peter Sejna, ktorý tečoval strelu Zdeňka Kutláka.

Súboj sa nerozhodol ani v predĺžení a tak prišli na rad samostatné nájazdy, ktoré rozhodol Alexander Frolov.

V druhom zápase po dráme vyhrala Ženeva s Kanadou 6:5.

semifinále

HC Davos - CSKA Moskva 4:5 pp a sn (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Corvi, 16. Danielsson, 35. Koistinen, 58. SEJNA - 21. a 30. A. Radulov, 8. Filppula, 39. Žarkov, rozhodujúci nájazd Frolov

Servette Ženeva - Kanada 6:5 (2:0, 2:2, 2:3)

Góly: 3. Lombardi, 16. Hollenstein, 24. Pestoni, 29. Jacquemet, 44. Lombardi, 51. Vukovic - 25. Giroux, 38. Roche, 50. Micflikier, 57. Haydar, 59. Williams

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»CSKA si vo finále Spenglerovho pohára zahrá so Ženevou