Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Číňanky a Rusky postúpili hladko

Sportnet|25. aug 2004 o 00:00

Ako prvé sa z postupu do semifinále olympijského turnaja radovali volejbalistky Číny. Podľa očakávania ovládli ázijské derby s Japonskom najmä vďaka výbornej obrane a podaniu. Skúsené Číňanky nič nestratili z vlaňajšej formy, keď triumfovali vo Svetovom .

Ako prvé sa z postupu do semifinále olympijského turnaja radovali volejbalistky Číny. Podľa očakávania ovládli ázijské derby s Japonskom najmä vďaka výbornej obrane a podaniu. Skúsené Číňanky nič nestratili z vlaňajšej formy, keď triumfovali vo Svetovom pohári i v Grand Prix. "Tohto roku sme spolu hrali šesťkrát, ale zápas na olympiáde bol najťažší," povedal čínsky tréner Čchen Čung-che.

Hladkou výhrou 3:0 sa skončil aj duel Ruska s hráčkami Kórejskej republiky. Päťnásobné olympijské víťazky a obhajkyne striebra zo Sydney nedali súperkám žiadnu šancu. Ázijské hráčky mali netradične slabý príjem a proti vysokej obrane Rusiek sa presadzovali len veľmi ťažko. Kórejčanky pohrozili len v závere tretieho setu a donútili svetoznámeho kouča Nikolaja Karpola zvýšiť hlas. Dokonca nahrávačka sa pod tlakom jeho kritiky rozplakala.

Zvyšné dva štvrťfinálové zápasy Taliansko - Kuba a Brazília - USA sa skončili po uzávierke tohto vydania. (čtk)

Súvisiace články