Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Česi aj Portugalci veria, že zvíťazia

Sportnet|19. jún 2004 o 00:00

Futbalové EURO ponúka vo svojom druhom víkende na portugalských trávnikoch ďalšie štyri zápasy, z toho dve lahôdky. V Aveire dnes nastúpia Česi proti Holandsku.

Českého stredopoliara z holandského klubu Ajax Amsterdam Stanislava Galáska obliehali na tlačovke novinári z oboch štátov. "Súper má výborné individuality, ale mnohí z nich ešte nemajú za sebou skúsenosti z veľkých turnajov. A hlavne náš tímový duch je lepší. Veríme si," povedal.

Na štadióne Sportingu v Lisabone bude zajtra zasa veľká bitka o Pyrenejský polostrov. Portugalsko čaká na skalp španielskeho rivala dlhých 23 rokov, zajtrajší triumf by bol určite najcennejším v histórii vzájomných zápasov.

Najmä hráči čerstvého víťaza Ligy majstrov FC Porto hýria sebavedomím. Deco v televízii opakoval: "Porazíme Španielov a ľudia budú mať znovu veľkú fiestu." Na portugalského trénera Luiza Scolariho silnie tlak, aby od začiatku zápasu konečne postavil Cristiana Ronalda, ktorého zlaté nohy nie sú podľa viacerých odborníkov stále dosť využívané.

V Lisabone sa včera nehralo, na námestiach sa stretávali anglickí a chorvátski fanúšikovia, lebo obe ich mužstvá vyhrali. Angličania velebili svoje nové zázračné dieťa, osemnásťročného Waynea Rooneyho, ktorý dvoma gólmi do siete Švajčiarska zatienil Beckhama.

Rooney si po zápase cenu pre najlepšieho muža zápasu preberal, ako keby si v škole rozbaľoval desiatu. Cez žuvačku v ústach však diplomaticky nad svoj výkon vyzdvihol pomoc spoluhráčov. "Fantastické, čo dokáže. Futbalovou výhodou tohto chlapca je, že nemá pred ničím rešpekt," básnil o ňom švédsky tréner Angličanov Sven Eriksson.

Chorváti zasa oslavovali svojho kanoniera Dada Prša a pozdravovali Francúzov, že im museli pomôcť vlastným gólom Tudora.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Fínsko vs. Rusko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Turecko vs. Wales
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Taliansko vs. Švajčiarsko
Kurzy prináša