Červenák prehral v Stuttgarte vo štvrťfinále

TASR|15. júl 2011 o 13:20

Pavol Červenák neuspel vo štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Stuttgarte (dotácia 450.000 eur).

STUTTGART. Slovenský tenista V súboji dvoch kvalifikantov podľahol Argentínčanovi Federicovi del Bonisovi za 67 minút hladko v dvoch setoch 1:6 a 2:6.

Napriek piatkovej prehre dosiahol Červenák v Nemecku životný úspech na mužskom profesionálnom okruhu, pred začiatkom Mercedes Cupu nevyhral v hlavnej súťaži na turnaji ATP ani jediný zápas.

V Stuttgarte získal skalpy domáceho Nemca Mishu Zvereva i Rumuna Victora Hanesca. Vďaka postupu medzi elitnú osmičku si odnáša prémiu 11.190 eur a 45 bodov do svetového rebríčka ATP.

Červenákovi vôbec nevyšiel úvod zápasu s del Bonisom, keď v druhom geme stratil vlastné podanie a Argentínčan si po potvrdení brejku vybudoval náskok 3:0. Za stavu 4:1 del Bonis opäť prelomil podanie Červenáka a prvý set získal jasne vo svoj prospech. Na začiatku druhého dejstva sa Juhoameričan po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0 a zápas už dotiahol do úspešného konca.